Studenci PWr zapraszają na Tydzień Zdrowia

Data: 12.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady ekspertów i zumba na dachu SKS. 18 kwietnia na Politechnice rozpoczyna się Tydzień Zdrowia. W ramach akcji dowiemy się m.in., czy ruch to na pewno zdrowie, o czym opowiedzą naukowcy – dr Adam Sieradzki z PWr i dr Zygmunt Domagała z UM

- Chcemy promować zdrowy tryb życia – mówi Adrianna Moreń, koordynatorka studenckiego wydarzenia, które na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się już po raz piąty. W jego organizację angażują się koła naukowe z PWr i innych wrocławskich uczelni.
I tak politechniczne Koło Naukowe Optyki Widzenia „Visus” zaprasza na przesiewowe badanie wzroku. – Zbadamy wszystko, począwszy od widzenia barwnego i przestrzennego, poprzez sprawdzenia ostrości wzroku oraz ciśnienia wewnątrzgałkowego, kończąc na indywidualnym omówieniu i podsumowaniu otrzymanych wyników – zachęcają studenci. Na stanowisku Koła Naukowego Polskiej Sekcji Audio Engineering Society będzie można sprawdzić słuch. Studenci przeprowadzą badania audiometryczne przewodnictwa powietrznego.

Z kolei KN BEAN zaprezentuje m.in. urządzenia do diagnozowania choroby Parkinsona. – Na naszym stoisku zmobilizujemy cię do odrobiny wysiłku. Jeśli nie chcesz się jednak pocić i wolisz pracować umysłem, to za pomocą mobilnego EEG sprawdzimy, jak silne mogą być oddziaływania twoich myśli – informują studenci.

Ponadto KN NanoIn pokaże, w jaki sposób do obrazowania medycznego wykorzystuje się nanotechnologię. - Ta nowatorska metoda otwiera przed nami nowe możliwości znakowania żywych komórek i ich rejestracji w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem światła – przekonują członkowie koła.

Koło Naukowe Statystyki Matematycznej „Gauss” będzie opracowywać wyniki ankiet wypełnianych przez uczestników akcji. W ten sposób sprawdzą, jak np. uczestnictwo w pracach kół naukowych czy drugi kierunek studiów, wpływa na styl życia. Przygotują też zbiór statystyk dotyczących systemu opieki zdrowotnej.

sieradzki_domagala12016.jpg

Zaplanowano również warsztaty z fizjoterapeutami i dietetykami oraz zajęcia ruchowe. Instruktorka Wioletta Olas poprowadzi trening zumby na dachu Strefy Kultury Studenckiej (poniedziałek, 18 kwietnia, godz. 13.30 SKS). Natomiast dr Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej oraz dr Zygmunt Domagała z Uniwersytetu Medycznego będą się zastanawiać, czy faktycznie ruch to zdrowie (środa, 20 kwietnia, godz. 18, SKS).

Tydzień Zdrowia na PWr odbędzie się w Serowcu (od 9 do 15), część wydarzeń – w Strefie Kultury Studenckiej, akcja potrwa do 22 kwietnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Więcej informacji tutaj.
ISZ