Studenci piszą tradycyjne listy. W SKS-ie powstała studencka poczta

Data: 06.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak to jest wysłać tradycyjny list i przy okazji poznać kogoś o podobnych zainteresowaniach, skorzystajcie z usług „Poczty studenckiej PWr”. Jej okienko otwarto w środę na parterze Strefy Kultury Studenckiej

Akcję organizuje Samorząd Studencki wraz z Komisją ds. Kultury. Jest darmowa i skierowana do wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej. – Chcemy powrócić do tradycyjnej formy pisania listów i przypomnieć tę klasyczną formę komunikacji, a przy okazji skontaktować ze sobą ludzi o podobnych zainteresowaniach – tłumaczy Magdalena Ziemlińska z Komisji ds. Kultury.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z usług poczty, muszą najpierw wypełnić krótki formularz osobowy, w którym podają swoje m.in. imię, nazwisko, dane kontaktowe i zainteresowania. Następnie dostają kartkę, na której piszą swój pierwszy list. – Później na podstawie wskazanych zainteresowań i preferencji łączymy ze sobą poszczególne osoby, żeby mogły trafić na pokrewne dusze. To, jak dalej potoczy się ich korespondencyjna znajomość, zależy już tylko od nich samych – tłumaczy Adrian Matuszewski.

Zainteresowanie akcją jest spore, w ciągu niespełna dwóch godzin listy do nieznajomych napisało ponad sto osób.
Stanowisko poczty w SKS będzie czynne w środę do godz. 15 i w czwartek w godz. od 11 do 15.
mc