Od piątku BIT Festival – impreza dla fanów IT i gier komputerowych

Data: 15.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Po raz siódmy organizacja studencka BEST Wrocław zaprasza na BEST Information Technology Festival. W programie tegorocznej imprezy są m.in. wykłady, warsztaty i konkursy programistyczne oraz turnieje gier wideo

- Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które wiążą swoją przyszłość z informatyką i programowaniem – podkreśla Emilia Jarosz z BEST Wrocław. – Ale nie tylko. O ile piątkowe wydarzenia w ramach festiwalu będą skierowane przede wszystkim do studentów, o tyle w sobotę zapraszamy wszystkich chętnych, od dzieci po dorosłych, do rozgrywek w gry planszowe i gry retro.  Na miejscu będą osoby, które będą tłumaczyć zasady i pomogą, zwłaszcza najmłodszym.

0DVRXPBwBfwctBkRo,bitfestival_logo2016.j

BIT Festival zaczyna się w piątek 18 marca w Serowcu i potrwa do sobotniego popołudnia. Pierwszego dnia zaplanowano warsztaty, szkolenia oraz wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych i innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Wieczorem zacznie się maraton gier z turniejami m.in. League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. W sobotę natomiast zostaną rozegrane finały – nie tylko LoL i CS, ale także gier: FIFA 2015, Hearthstone: Heroes of Warcraft, StarCraft II i Mortal Combat. BEST Wrocław stworzy także strefę kibica dla osób, które będą chciały obejrzeć rozgrywki i wziąć udział w konkursach, oraz strefę z planszówkami i grami konsolowymi, w tym grami retro.

- Na warsztaty i konkursy oraz turnieje gier obowiązują zapisy. Mamy jeszcze wolne miejsca, ale warto się pospieszyć – mówi Emilia Jarosz.

Szczegóły festiwalu i zapisy tutaj.

lucy