Koła naukowe z Wydziału Architektury organizują swoje targi

Data: 14.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

22 marca w gmachu Architektury studenci będą mogli przyjrzeć się działającym na tym wydziale kołom naukowym. W targach – wzorowanych na Dniach Aktywności Studenckiej - weźmie udział siedem organizacji

Na targi studenci przygotowują prezentacje swoich kół, konkursy, gry, zabawy i instalacje. Mają zainteresować swoją działalnością młodszych kolegów i zachęcić ich do włączenia się w prace wybranych organizacji. W gmachu Wydziału Architektury – w miejscu nazywanym przez studentów „akwarium” (tuż obok dziekanatu) – pokaże się siedem kół naukowych. Stanowiska szykują:
•    Koło Naukowe Warsztat,
•    Studenckie Koło Naukowe Urbanistyki CARDO,
•    Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej,
•    Koło Naukowe Lab Digi Fab,
•    Strukturalne Koło Naukowe InStructA,
•    Grupa rzeźbiarska,
•    Koło Naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego.

Targi zaczną się o godz. 11 i potrwają do 14.  – Nasze koła naukowe wprawdzie biorą udział w Dniach Aktywności Studenckiej w Serowcu, ale zwykle jest ich tam mało, a i nasi studenci  nie mają okazji im się przyjrzeć, bo budynek naszego wydziału jest daleko od Kampusu Głównego. Dlatego pomyśleliśmy, że warto zorganizować wewnętrzne, wydziałowe targi kół naukowych – opowiada Karolina Gabryańczyk ze Studenckiego Koła Naukowego Urbanistyki CARDO, które wyszło z inicjatywą tej imprezy. – Mamy nadzieję, że będzie to okazja, żeby studenci dowiedzieli się, jakie koła działają na naszym wydziale i które faktycznie są aktywne, a które chwilowo zawiesiły swoją działalność. Bo bardzo często nawet takie informacje trudno znaleźć. Na naszym wydziale sporo się dzieje i warto, by młodsi studenci mieli szansę zaangażować się w prace kół i organizacji.

lucy