Konkurs chemiczny dla studentów. Można wygrać wyjazd do Norwegii

Data: 02.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Trwają zapisy do trzeciej edycji międzynarodowego konkursu projektowego "Fertilize the Future". Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Technologów Chemicznych "ChemiTech" oraz norweska firma Yara International ASA

Tegoroczne zadanie konkursowe polega na opracowaniu procesu selektywnej ekstrakcji fosforu ze skały fosforowej. Ci, którzy wykonają je najlepiej, pojadą do Centrum Badawczo-Rozwojowego jednego z największych światowych koncernów chemicznych firmy Yara International ASA w Porsgrunn (Norwegia) oraz zwiedzą tamtejszy kompleks produkcji nawozów.

- Do 11 marca czekamy na zgłoszenia drużyn – tłumaczy Pola Cybulska z koła naukowego "ChemiTech". – Następnie czteroosobowe ekipy będą miały dwa miesiące na złożenie projektu w języku angielskim. Ich prace oceni jury, w skład którego wchodzą eksperci z firmy YARA. Laureatów poznamy w czerwcu.

W rywalizacji oprócz studentów Politechniki Wrocławskiej wezmą także udział drużyny z Politechniki Łódzkiej i Warszawskiej.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są elektronicznie do 11 marca pod adresem chemitech@pwr.edu.pl.
Więcej informacji o projekcie "Fertilize the Future" można znaleźć tutaj.
ach