Spotkanie ze współzałożycielem studia, które stworzyło „Wiedźmina”

Data: 11.01.2016 Kategoria: aktywność studencka

W czwartek na Politechnice Wrocławskiej będzie okazja do posłuchania Marcina Iwińskiego, współzałożyciela studia CD Projekt RED. Spotkanie z nim będzie jednocześnie inauguracją Festiwalu BOSS, który zacznie się o godz. 18 w sali 1.31 w budynku C-13. Wstęp jest wolny

W trakcie spotkania Marcin Iwiński opowie m.in. o drodze, jaką musiało pokonać założone przez niego studio deweloperskie, aby stać się globalną marką, podzieli się także swoim doświadczeniem i uwagami na temat biznesu technologicznego.

– Będzie to oficjalne rozpoczęcie Festiwalu BOSS, który co roku odbywa się w całej Polsce i który skupia dziesiątki tysięcy osób – mówi Paweł Jaguszewski, koordynator projektu Festiwal BOSS z Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club. - Celem Festiwalu jest zawodowa aktywizacja młodych ludzi. Jest to także pewnego rodzaju zapowiedź festiwalu, który planujemy na marzec 2016. Chcemy, aby część prelekcji odbyła się także na Politechnice Wrocławskiej.

0DVRXPBwBfwctBkRo,wiedzmin_spotkanie.jpg

Marcin Iwiński od 1994 r. pracował dla spółek Grupy CD Projekt, odpowiadając za rozwój biznesu i kontakty międzynarodowe oraz strategię, i pełniąc jednocześnie funkcję członka zarządu oraz Joint-CEO całej grupy. W 2008 r. wraz z Michałem Kicińskim został zwycięzcą polskiej edycji prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku organizowanego przez firmę Ernst and Young. Z kolei w roku 2011 został uznany wspólnie z Kicińskim Człowiekiem Roku 2010 Polskiego Internetu.

Najbardziej znaną produkcją studia CD Projekt RED jest seria gier „Wiedźmin”. W październiku 2015 r. trzecia część cyklu „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zdobyła pięć nagród w ramach Golden Joystick Awards, a w grudniu 2015 r. została uznana za grę roku podczas The Game Awards 2015. Trzecia część przygód Geralta została także uznana najlepszym tytułem RPG roku, a polskie studio zyskało tytuł najlepszego developera.

mc