Studenci PWr zwyciężyli w konkursie programistycznym

Data: 16.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

Aplikacja ChallengLink, stworzona przez trzech studentów z Wydziału Elektroniki, zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Let’s Code firmy Sii. W nagrodę jej twórcy dostaną 10 tysięcy zł

Zadaniem konkursowym było stworzenie aplikacji służącej społeczeństwu. Rywalizacja składała się z dwóch etapów. W pierwszym – regionalnym - wystartowało 70 zespołów, do drugiego zgłosiło się 41. O zwycięstwie zdecydowało, trwające do 10 grudnia, głosowanie internautów. Po zliczeniu wszystkich głosów organizatorzy przyznali dwa pierwsze miejsca. Oprócz projektu ekipy z PWr najlepsza okazała się także aplikacja Neighborhood z Poznania. Obie drużyny zdobyły po 10 tys. zł.

- Bardzo cieszymy się z wygranej - mówi Dariusz Zabrzeński, student PWr ze zwycięskiej ekipy. I dodaje, że część otrzymanej kwoty, a dokładnie 908 zł, czyli tyle ile zdobyli głosów w konkursie, przekażą na cel charytatywny. – Musimy między sobą ustalić, jaką akcję konkretnie wspomożemy, podobnie jak i to na co konkretnie przeznaczymy pozostałe pieniądze. Przypuszczam, że skupimy się na dalszym rozwoju naszego projektu i zainwestujemy w rozwój ChallengLink – opowiada student.

0DVRXPBwBfwctBkRo,letscode.jpg

Aplikację ChallengLink stworzyli Dariusz Zabrzeński, Grzegorz Domeradzki i Szymon Baran. Wszyscy  studiują informatykę na piątym roku Wydziału Elektroniki. Ich projekt zwyciężył już w regionalnej części konkursu. Używając ich aplikacji, możemy wybrać na mapie miasta punkt docelowy, a następnie rzucić wyzwanie innemu użytkownikowi. Jeśli je zaakceptuje, walczymy o to, kto najszybciej dotrze do wyznaczonego celu.

W finale rywalizowały także dwa inne projekty, które tworzyli bądź współtworzyli nasi studenci. Aplikacja Siinc, którą wymyślili czterej przedstawiciele Wydziału Informatyki i Zarządzania: Marek Grzybek, Dawid Kunert, Krzysztof Piszko i Jarek Hajduk oraz projekt #hashtag, który ze swoimi kolegami z pracy przygotował Kamil Radlak z Wydziału Elektroniki.

Więcej o konkursie także tutaj.

ach

Na zdjęciu: Uczestnicy konkursu Let's Code