Rajd na zakończenie sezonu. SKNT P13 zaprasza

Data: 10.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

Po raz pierwszy studenci z Wydziału Mechanicznego organizują Rajd o Puchar Kierownika Katedry Inżynierii Pojazdów. 20 grudnia na torze przy Rakietowej zmierzy się ponad 50 załóg

Rajd zacznie się na Politechnice Wrocławskiej, na terenie Katedry Inżynierii Pojazdów. Jego uczestnicy będą mogli obejrzeć zaplecze badawcze katedry i posłuchać o realizowanych tam badaniach. Kierownik katedry prof. Lech Sitnik wygłosi też krótką prelekcję. Atrakcją będzie na pewno pokaz profesjonalnego hamowania samochodu na hamowni podwoziowej. Organizatorzy - Studenckie Koło Naukowo Techniczne P13 – szykują także niespodziankę związaną ze zbliżającymi się świętami. Szczegółów na razie nie zdradzają.

0DVRXPBwBfwctBkRo,rajd_2133.jpg

Z Kampusu Braci Gierymskich uczestnicy rajdu, eskortowani przez samochody policyjne, pojadą na tor przy ul. Rakietowej, gdzie będą rywalizować. W zawodach weźmie udział ponad 50 załóg (w klasach do 1150 ccm, do 1400 ccm, do 1600 ccm, do 2000 ccm i powyżej 2000 ccm).

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Już w tej chwili mamy pełną listę startową – mówi Mateusz Kupski z SKNT P13.

Zwycięzcy rajdu zostaną nagrodzeni pamiątkowymi pucharami. Zawody zakończą tegoroczny sezon rajdowy na Politechnice Wrocławskiej.

lucy

Na zdjęciu: X Rajd o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego (fot. Krzysztof Mazur)