80 prac dla chorych dzieci. Kupując, pomożesz

Data: 02.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

Na aukcję charytatywną "Art’n’Roll" zaprasza organizacja Erasmus Student Network Politechnika Wrocławska. 12 grudnia o godz. 16 w Strefie Kultury Studenckiej będzie można kupić jedną z 80 prac malarskich i fotograficznych, a cały dochód z licytacji zostanie przekazany Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu

Podczas licytacji będzie można kupić prace stworzone przez studentów naszej uczelni (polskich i zagranicznych). Wcześniej (między 7 a 12 grudnia) zostaną pokazane w holu budynku SKS-u.

– Wystawę „Art’n’Roll” organizujemy w ramach ogólnoeuropejskiego projektu SocialErasmus – mówi Agata Kozioł z ESN PWr. - Motto projektu to „Zostaw swój ślad”. Ma zachęcać studentów przebywających na erasmusowej wymianie do zrobienia czegoś dobrego na rzecz lokalnej społeczności podczas swojego pobytu w obcym kraju.

W związku z tym narodził się pomysł zorganizowania wystawy i aukcji charytatywnej oraz warsztatów fotograficznych i malarskich. Dzięki nim studenci mogli pokazać i rozwinąć swoje talenty, a także przyczynić się do zebrania pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Na aukcję trafi 80 prac – malarskich i fotograficznych - wykonanych przez Francuzów, Portugalczyków i Polaków. Ich autorzy zrzekli się jakiejkolwiek zapłaty za wykonane dzieła.
– Gorąco zachęcamy do udziału w wystawie i aukcji charytatywnej, ponieważ to szansa na pomoc osobom, które pomimo młodego wieku i okropnej, niesprawiedliwej choroby, codziennie walczą o życie. Uczestnicząc w wystawie i w licytacji, możemy przyczynić się do rozwoju kliniki i sprawić, że na buziach chorych dzieci częściej będzie pojawiał się uśmiech – podkreśla Agata Kozioł.

Aukcja rozpocznie się 12 grudnia o godz. 16.

mc