„Górnicza Paczka” na W6. Studenci chcą pomóc pani Genowefie

Data: 25.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

Studenci z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii włączają się w akcję „Szlachetna Paczka”. Zbiorą produkty spożywcze, ubrania i inne przedmioty dla starszej, schorowanej osoby, która żyje w skromnych warunkach

„Górnicza Paczka 2” jest inicjatywą studentki Anny Mickiewicz z W6. Zachęca ona swoich kolegów, by wsparli osobę, która tej pomocy bardzo potrzebuje. Pani Genowefa przez lata pracowała jako nauczycielka. Dziś ma 77 lat i od śmierci męża utrzymuje się ze swojej niskiej emerytury. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leków, na życie zostaje jej niewiele ponad 400 zł.

14 lat temu doznała udaru mózgu i paraliżu prawej strony ciała. Niestety mieszka na piętrze i ma ogromne problemy z wydostaniem się ze swojego mieszkania. Dlatego bardzo przydałoby się jej krzesełko schodowe na klatce albo tzw. schodołaz. Studenci będą starali się dotrzeć do osoby, która chciałaby przekazać taki używany sprzęt.

Zamierzają także przekazać produkty i przedmioty, których zakup odciąży budżet pani Genowefy. Dlatego do 11 grudnia zbiorą podstawowe produkty żywnościowe (jak herbata, kasza, cukier czy mąka), środki czystości i artykuły higieniczne, zimowy płaszcz, koc, ręczniki, pościel i poduszki.

0DVRXPBwBfwctBkRo,szlachetnapaczka_logo.

Osoby, które chciałyby się włączyć w akcję, mogą skontaktować się bezpośrednio z Anną Mickiewicz lub zanieść wybrane produkty czy przedmioty do pokoju wydziałowego samorządu studenckiego. Na Facebooku Anna stworzyła wydarzenie, w którym szczegółowo opisuje, jakie rzeczy są potrzebne i w jakich ilościach. Można tam od razu zaznaczyć, co zamierza się kupić.

Anna liczy na duży odzew. Tym bardziej, że w zeszłym roku w  pierwszą edycję „Górniczej Paczki” włączyło się ponad 30 osób, które podarowały około czterystu najróżniejszych produktów. – Pomagaliśmy wtedy starszemu małżeństwu w trudnej sytuacji – opowiada Anna. – Studenci z W6 stanęli na wysokości zadania. Z przyniesionych przez nich rzeczy powstało 20 paczek. Razem z mamą dołączyłyśmy też jeszcze jedną, taką wigilijną, z drobnymi upominkami, siankiem i opłatkiem. Mam nadzieję, że w tym roku także uda nam się pomóc w jak największym stopniu, tym razem pani Genowefie.

12 grudnia zebrane rzeczy studentka zawiezie do magazynu „Szlachetnej Paczki”, a wolontariusze kontaktujący się z panią Genowefą przekażą jej wszystkie przedmioty.
„Szlachetna Paczka” jest coroczną akcją, podczas której w całej Polsce darczyńcy przygotowują paczki dla najbardziej potrzebujących: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Każdy może dołączyć i pomóc. Więcej szczegółów tutaj.

Lucyna Róg