Słowiańska biesiada dla nowych studentów [WIDEO]

Data: 09.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Otrzęsiny nowoprzyjętych studentów to stały punkt październikowych imprez na Politechnice Wrocławskiej. W tym roku obowiązują słowiańskie akcenty. Pierwszoroczniacy bawią się w Strefie Kultury Studenckiej

Impreza tradycyjnie została podzielona na dwa dni, by wszyscy chętni mogli wziąć udział w otrzęsinach. I tak w czwartkowy wieczór świętowali studenci z Wydziału Chemicznego, Elektroniki, Inżynierii Środowiska, Mechaniczno-Energetycznego, Podstawowych Problemów Techniki, Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Matematyki.

W piątek bawią się Wydziały: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektrycznego, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Informatyki i Zarządzania, a także Mechaniczny.

Strefa Kultury Studenckiej zamieniła się w wielki klub z kilkoma strefami muzycznymi  – dwoma dance & disco i strefą house (na drugim piętrze budynku, w nowo otwartym klubie SKS). Motywem przewodnim imprezy jest słowiańska biesiada. W piątkowy wieczór na scenie wystąpi Power Play i C-Bool (piątek).
Podczas zabawy odbywa się oficjalne zaprzysiężenie nowych studentów. Uczestniczą  w nim dziekani wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej.

Studenci PWr wchodzą na otrzęsiny, pokazując legitymację studencką. Osoby towarzyszące muszą mieć zaproszenia, które rozdaje Samorząd Studencki PWr.
Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.
L, ISZ