Studenci mają na Politechnice swój pasaż

Data: 01.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Wy jesteście tu najważniejsi, to wasze miejsce - powiedział rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski otwierając Pasaż Studentów. Część kampusu Politechniki studenci przejęli we władanie 1 października

Zrobili to na swój sposób – prezentując to, czym zajmują się na Politechnice „po godzinach” i bawiąc się. I tak koło naukowe PWR Racing Team pokazało skonstruowany przez siebie bolid, studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego uruchomili samoloty, które startowały w międzynarodowych zawodach. Każdy mógł przejechać się LEM-em, czyli lekkim motocyklem elektrycznym autorstwa członków Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, a Koło Naukowe Studentów Chemii „Allin” przeprowadzało mrożące krew w żyłach eksperymenty. Odbywały się też wyścigi minirobotów stworzonych przez koło naukowe KoNaR.

– Wrażenie robią latające drony – stwierdził Maciek z Wydziału Elektrycznego, który podziwiał konstrukcje studentów z koła naukowego JEDI.
O muzyczną oprawę imprezy zadbali didżeje. Przy okazji odbył się też trening taneczny poprzedzający bicie rekordu ilości osób wspólnie wykonujących układ choreograficzny. Wielki finał zaplanowano na wrocławskim Rynku.

- Świetna atmosfera, czy tak nie może być codziennie? – zastanawiała się Dagmara, która dopiero rozpoczyna studia na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. Wraz z koleżanką podeszły do stoiska fundacji Manus, żeby obejrzeć politechniczne bluzy. – Koniecznie musimy takie mieć! – stwierdziły. Wielkim powodzeniem cieszyły się również food trucki. – Student lubi przecież dobrze zjeść – stwierdził Tomasz z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.
- Podejmiemy chyba taką uchwałę, żeby tak jak dzisiaj inaugurować rok akademicki przez kolejne 70 lat – żartował rektor, nawiązując do obchodów 70-lecia Politechniki Wrocławskiej.

Pasaż Studentów obejmuje obszar od budynku Centrum Kongresowego (D-20) do Strefy Kultury Studenckiej. – Tutaj już wcześniej były organizowane m.in. Qlturalia, flash mob w ramach Dni Tańca czy start pochodu juwenaliowego, to naturalne miejsce do takich imprez – uważa Monika Rejnuś z samorządu studenckiego PWr.
- Studiujcie i bawcie się! – życzył studentom prof. Zbigniew Sroka, prorektor ds. studenckich PWr.
Więcej o otwarciu Pasażu Studentów PWr tutaj.
ISZ