TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Złoto dla PWr na Akademickich Mistrzostwach Polski w karate

Data: 05.05.2016 Kategoria: sport

Aż sześć medali przywieźli nasi karatecy z Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu. Studenci Politechniki Wrocławskiej zajęli też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej

Turniej w karate WKF (World Karate Federation) odbył się 1 maja. Politechnikę Wrocławską reprezentowali: Maja Krasowska, Kinga Łukaszyńska, Ewa Zajdel, Michał Działoszyński, Kacper Dąbek, Mateusz Kołodziejczyk, Marcin Krykowski, Maksym Mielcarek i Mateusz Szczygieł.
W indywidualnym kumite kobiet do 68 kg na podium stanęły dwie nasze zawodniczki: Ewa Zajdel (2. miejsce) oraz Maja Krasowska (3. miejsce).

W indywidualnym kumite mężczyzn złoty medal wywalczył Marcin Krykowski w wadze do 84 kg. Brązowe medale w swoich wagach zdobyli: Mateusz Kołodziejczyk (powyżej 84 kg), Michał Działoszyński (do 84 kg) oraz Mateusz Szczygieł (do 67 kg).
W drużynowym kumite mężczyzn nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i  5. w klasyfikacji generalnej.

- Bardzo dobre wyniki naszych zawodników przełożyły się na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn – mówi Tomasz Okoń, trener sekcji karate w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.
r.

Na zdjęciu: Akademickie Mistrzostwa Polski w karate, Opole 2016 (fot. materiały SWFiS PWr)