Sukcesy naszych sportowców na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo

Data: 20.04.2016 Kategoria: sport

Aż pięć medali przywiozła ekipa PWr z Akademickich Mistrzostw Polski w judo. W zawodach, zorganizowanych w Białymstoku, wystartowała rekordowa liczba studentek i studentów z całej Polski

- Udział wzięło prawie 300 osób – relacjonuje Waldemar Biskup, trener sekcji judo w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – Rywalizowali ze sobą najlepsi studenci z 58 uczelni całego kraju, niejednokrotnie medaliści mistrzostw Polski i Europy, reprezentanci kadry narodowej.

0DVRXPBwBfwctBkRo,judo6a.jpg

Waldemar Biskupski: - Drużyna Politechniki Wrocławskiej należała do tych skromniejszych pod względem ilościowym, ale za to na najwyższym poziomie jakościowym. W barwach naszej uczelni wystąpiła medalistka Mistrzostw Europy z 2015 Urszula Hofman. Na macie AMP potwierdziła swoją klasę, wygrywając wszystkie cztery walki przed czasem i zdobywając złoty medal mistrzostw w wadze do 78 kg.

Bardzo dobrze zaprezentowała się męska drużyna z Politechniki Wrocławskiej. Zajęła 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Marek Wawrzkiewicz, zdobywając złoty medal mistrzostw  w wadze do 60 kg. Srebrne medale w kategorii typów uczelni technicznych zdobyli Miłosz Pękala w wadze do 90 kg i Serhii Parkhomienko w wadze do 81 kg. - Do bardzo dobrego wyniku drużynowego swoją postawą na macie przyczynili się też pozostali członkowie naszej reprezentacji – Joseph Piotrowski, Wojciech Onisczuk, Grzegorz Gdula i Łukasz Szewczyk – mówi trener.
Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są tutaj.

Więcej o osiągnieciach sportowych studentów Politechniki Wrocławskiej tutaj.

Na zdjęciu: AMP w judo, męska drużyna PWr (fot. archiwum sekcji judo)