TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Dolnośląska Liga Międzyuczelniana. Dobra passa naszych zawodników

Data: 03.12.2015 Kategoria: sport

Zwycięskie mecze mają za sobą obydwie drużyny koszykarzy Politechniki Wrocławskiej oraz nasze siatkarki

Dziewczyny w meczu rozegranym 1 grudnia pokonały zespół Uniwersytetu Wrocławskiego 3:1. - Siatkarki Politechniki przystąpiły do meczu wyjątkowo skoncentrowane i zdecydowanie dominowały w dwóch pierwszych partiach meczu, wygrywając je do 22 i 16. Agresywny serwis oraz perfekcyjne przyjęcie to  atuty naszego zespołu – relacjonuje Robert Jarosz, trener drużyny. - Trzeci set oraz początek czwartego niestety należał do  uniwersytetu, który na chwilę przejął inicjatywę, ale tylko na tyle, na ile im pozwoliliśmy – dodaje.

Także 1 grudnia zwycięski mecz rozegrał pierwszy zespół koszykarzy PWr. W pojedynku z Uniwersytetem  Ekonomicznym wygrał  85:61. Najwięcej punktów dla Politechniki zdobyli: Bartek Langowski (22 punkty) oraz Szymon Wziętek (19 pkt).  PWr1 jest aktualnie koszykarskim liderem Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej.
Kolejny mecz naszych koszykarzy już  7 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie AWF Wrocław. Zespoły zagrają w hali przy ul. Paderewskiego.

Dwa udane spotkania ma za sobą druga drużyna koszykarzy PWr. Pokonali Uniwersytet Medyczny 66:58 w meczu rozegranym w minioną środę. Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Wojtek Krawiec - zdobywca 24 punktów.

Z kolei 1 grudnia koszykarze PWr2 wygrali z Uniwersytetem Wrocławskim. - Uniwersytet zawsze był niewygodnym przeciwnikiem dla politechnicznej "Dwójki" i pierwsza kwarta meczu zakończona remisem 11:11 zdawała się potwierdzać, że będzie to ciężki bój – relacjonuje Tomasz Knap, trener zespołu. - W kolejnych dwóch kwartach perfekcyjna gra obronna i błyskawicznie wyprowadzane kontry spowodowały, że przed ostatnią częścią meczu przewaga „Politechników” wynosiła aż 18 punktów i trudno było sobie wyobrazić inny wynik niż wysokie zwycięstwo naszych – informuje trener. Liderem strzelców został Yann Rouviere, zdobywając 14 punktów.  – Na szczególnie wyróżnienie zasłużył Adam Loch, który nie tylko dał świetną zmianę w obronie, ale również w ataku popisał się stuprocentową skutecznością trafiając wszystkie 3 rzuty z gry – uważa Tomasz Knap.

Następny mecz zespół PWr2 ma zaplanowany na 10 grudnia (g. 21.15, hala UE przy ul. Kamiennej). Zmierzy się z zespołem Uniwersytetu Ekonomicznego.
Terminy rozgrywek Dolnośląskie Ligii Międzyuczelnianej dostępne są tutaj.