Wręczenie nominacji nowym władzom Politechniki Wrocławskiej

Data: 07.07.2016 Kategoria: życie uczelni

Podczas specjalnego posiedzenia Senatu PWr kadencji 2012-2016 nominację na stanowisko rektora Politechniki Wrocławskiej odebrał profesor Cezary Madryas. Akty nadania otrzymali także nowi prorektorzy oraz dziekani i prodziekani. Swoje obowiązki zaczną pełnić 1 września 2016 roku

Uroczystości w auli gmachu głównego przewodniczył prof. Kazimierz Wójs z Uczelnianej Komisji Wyborczej. W posiedzeniu, 7 lipca, uczestniczyli zarówno senatorowie kadencji 2012-2016, jak i członkowie nowej.
Nominację otrzymało pięciu prorektorów:
prof. Andrzej Dziedzic - prorektor ds. nauczania,
prof. Jerzy Jasieńko - prorektor ds. organizacji i rozwoju,
prof. Andrzej Kucharski - prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji,
prof. Andrzej Trochimczuk - prorektor ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia,
dr Jacek Lamperski - prorektor ds. studenckich.

Nowi dziekani, którzy będą kierować szesnastoma wydziałami Politechniki, to:
prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska - Wydział Architektury
prof. Dariusz Łydżba - Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
prof. Andrzej Ożyhar - Wydział Chemiczny
prof. Czesław Smutnicki - Wydział Elektroniki
prof. Waldemar Rebizant - Wydział Elektryczny
prof. Monika Hardygóra - Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
dr hab. Katarzyna Piekarska, prof. PWr - Wydział Inżynierii Środowiska
dr hab. Zygmunt Mazur, prof. PWr - Wydział Informatyki i Zarządzania
prof. Zbigniew Gnutek - Wydział Mechaniczno-Energetyczny
prof. Tomasz Nowakowski - Wydział Mechaniczny
prof. Arkadiusz Wójs - Wydział Podstawowych Problemów Techniki
dr hab. Rafał Walczak, prof. PWr - Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki
prof. Krzysztof Stempak - Wydział Matematyki
dr Maciej Pawłowski - Wydział Techniczno-Informatyczny w Jelenie Górze
doc. Andrzej Figiel - Wydział Techniczno-Inżynieryjny w Wałbrzychu
prof. Andrzej Kaźmierczak - Wydział Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy.
Podczas obrad prof. Tadeusz Więckowski podsumował działalność władz PWr w kadencji 2012-16. Przedstawił m.in. informacje statystyczne na temat uczelni, poruszył najważniejsze problemy i wyzwania, z którymi w najbliższych latach musi się zmierzyć Politechnika oraz omówił zrealizowane i planowane inwestycje.
Na zakończenie pierwszej części posiedzenia prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska w imieniu prezydium senatu odczytała list z podziękowaniem dla prof. Tadeusza Więckowskiego za współpracę w kończącej się kadencji. – Wszyscy doskonale wiemy, że dobro Politechniki Wrocławskiej zawsze jest dla pana najważniejsze. Zostawia pan uczelnię w doskonałej sytuacji finansowej i z ugruntowaną pozycją w Polsce – mówiła profesor.
Pierwsze posiedzenie Senatu PWr kadencji 2016-2020 zaplanowano na 29 września.
ISZ, MC