Granty dla naukowców z Politechniki Wrocławskiej

Data: 01.07.2016 Kategoria: życie uczelni

Dziewiątka młodych badaczy z Politechniki Wrocławskiej otrzymała granty Narodowego Centrum Nauki w ramach czwartej edycji konkursów Fuga i Etiuda. Na swoje projekty naukowe otrzymają łącznie ponad 2,2 mln zł

W konkursie Fuga Narodowe Centrum Nauki przyznało granty na staże krajowe (po uzyskaniu stopnia naukowego doktora) trzem naukowcom Politechniki Wrocławskiej. Zyskali je:

dr inż. Jarosław Pawłowski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki)  - Projekt i symulacja działania nanourządzeń spintronicznych zbudowanych na bazie nowoczesnych nanomateriałów: monowarstw dwusiarczku molibdenu i innych chalkogenków metali przejściowych – grant 468 000 zł,

dr inż. Paweł Kempisty (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) - Inżynieria położenia poziomu Fermiego na powierzchni struktur półprzewodnikowych III-N - grant 612 000 zł,

dr Bartosz Krajnik (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) –Trójwymiarowa super-rozdzielcza mikroskopia fluorescencyjna z wykorzystaniem kropek kwantowych i nanokryształów fluorkowych aktywnych w podczerwieni - grant 594 500 zł.

W ramach programu ETIUDA 4 grantami na stypendia doktorskie wyróżniono sześcioro badaczy naszej uczelni. Zyskali je:

Małgorzata Fiałkowska-Filipek  (Wydział Informatyki i Zarządzania) – Lean Thinking w zarządzaniu jakością opieki zdrowotnej - grant 79 265 zł,

Paweł Woźniak (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) - Metody wspomagania modelowania struktury trzeciorzędowej białek za pomocą predyktorów miejsc kontaktowych –94 322 grant zł,

Jakub Bogusławski (Wydział Elektroniki)  - Ultraszybkie lasery światłowodowe wykorzystujące materiały niskowymiarowe jako nasycalny absorber - grant 70 482 zł,

Kamil Bogus (Wydział Matematyki) –Jądra ciepła dla operatora Bessela  - grant 98 940 zł,

Małgorzata Kujawska (Wydział Chemiczny) - Synteza, charakterystyka i zastosowanie materiałów polimerowych wytworzonych na bazie matryc krzemionkowych – grant 71 481 zł,

Maciej Polak (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) - Struktura elektronowa mocno niedopasowanych związków półprzewodnikowych pod kątem zastosowania ich w przyrządach optoelektronicznych – grant  97 676 zł.

Łącznie na stypendia doktorskie i staże krajowe dla młodych naukowców w ramach konkursów ETIUDA 4 i FUGA 5 rozstrzygniętych 30 czerwca Narodowe Centrum Nauki przeznaczyło 42 732 795 zł. Spośród 570 wniosków złożonych w obu konkursach do finansowania zakwalifikowano 199 projektów.

ach