Klub dziecięcy mSzkrab czynny też w wakacje

Data: 23.06.2016 Kategoria: życie uczelni

Dobra wiadomość dla pracowników, doktorantów i absolwentów Politechniki Wrocławskich, którzy mają dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Działający przy uczelni klub dziecięcy będzie otwarty także w wakacje

- Chcemy wesprzeć tych rodziców, którzy nie mają tak długiej przerwy wakacyjnej jak studenci – mówi Ewa Jędryczko, kierowniczka mSzkraba. – Skróciliśmy tylko godziny pracy klubu. Zainteresowanie naszą ofertą jest duże. Obecnie mamy w sumie 40 podopiecznych, dziennie przebywa u nas od 12 do 15 dzieci – dodaje.

Klub dziecięcy przy Politechnice prowadzony jest przez Fundację Manus. Powstał głównie po to, aby wyjść naprzeciw tym studentom i doktorantom, którzy muszą łączyć rodzicielstwo z nauką. Stopniowo oferta została rozszerzona także o dzieci pracowników i absolwentów uczelni.

0DVRXPBwBfwctBkRo,m_szkrab_lato_2016.jpg

MSzkrab mieści się w Domu Studenckim T-4 „Czworak” przy ul. Górnickiego. Jest przystosowany do potrzeb najmłodszych. Ma specjalnie zaprojektowane szatnie, umywalki w łazience, sofy, stoliki i pufy, krzesełka do posiłków oraz jest bogato wyposażony w pomoce edukacyjne i zabawki. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, rytmiczno-muzycznych i ruchowych. W klubie organizowane też są spotkania warsztatowe dla rodziców. Placówka zapewnia maluszkom wyżywienie, specjalne posiłki dostają dzieci wymagające diety z powodu alergii.

Dziecko w klubie może przebywać maksymalnie 5 godzin w ciągi dnia, 5 razy w tygodniu. Rejestracja odbywa się za pomocą systemu elektronicznego . Opłaty za opiekę dostosowane są do możliwości studenckiego portfela i uzależnione są od rzeczywistych kosztów prowadzenia klubu.

W okresie wakacyjnym mSzkrab będzie czynny w godzinach 7-15.30. Więcej szczegółów tutaj.
ISZ