Znana architektka odwiedzi Politechnikę Wrocławską

Data: 27.04.2016 Kategoria: życie uczelni

W ramach programu Visiting Professors na naszą uczelnię przyjedzie prof. Fionn Stevenson, która zasłynęła rozwinięciem metod badawczych tzw. building performance evaluation w taki sposób, aby możliwe było objęcie nimi sektora mieszkaniowego. Na spotkania obowiązują zapisy

Prof. Fionn Stevenson studiowała na Wydziale Architektury Uniwersytetu Cambridge i Sheffield. Jest członkiem Royal Institute of British Architects (które w 2015 roku wyróżniło ją tytułem „RIBA Role Model”). Pracowała jako architekt, konsultant społeczny i naukowiec na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii oraz jako krytyk architektury i wykładowca w Niemczech i Francji. W swojej karierze zawodowej skupia się na badaniu interakcji mieszkańca z budynkiem i systemami mającymi zapewnić oszczędności w zużyciu energii.
0DVRXPBwBfwctBkRo,fionn3002.jpg

Politechnikę Wrocławską odwiedzi 6 maja. Wstęp na jej wykłady jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego zainteresowani udziałem powinni przesłać swoje zgłoszenia na adres: magdalena.baborska-narozny@pwr.edu.pl.

Program całej wizyty prof. Fionn Stevenson:
5 maja (czwartek), godz. 18 - wykład otwarty „Jak uzyskać wiedzę na temat eksploatacyjnych walorów budynków mieszkalnych - wyzwania i korzyści dla doskonalenia zawodowego” (Dolnośląska Izba Architektów, ul. Wróblewskiego 18).
6 maja (piątek), godz. 10 - wykład otwarty „Historia BPE w UK: rozwój badań sektora mieszkaniowego” (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55).
6 maja (piątek), godz. 15 - wykład otwarty „Doświadczenia badawcze - praca z deweloperem” (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55).
6 maja (piątek), godz. 16 - otwarta dyskusja na temat transferu badań BPE do Polski (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55).