Warto wybrać Politechnikę. Maturzyści przekonają się o tym podczas Dni Otwartych

Data: 07.03.2016 Kategoria: życie uczelni

Zwiedzanie laboratoriów, wykłady, prezentacje oraz spotkania ze studentami i wykładowcami – to wszystko czeka na tegorocznych maturzystów, którzy w czwartek i piątek (10-11 marca) pojawią się na Politechnice Wrocławskiej. Właśnie z myślą o nich uczelnia organizuje Dni Otwarte

- Dla wszystkich odwiedzających będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z uczelnią i jej ofertą dydaktyczną – zachęca Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji PWr.
Na 15 wydziałach Politechniki Wrocławskiej (Wydział Techniczno-Inżynieryjny w Wałbrzychu zorganizował Dni Otwarte 18 lutego) zaplanowano m.in. zwiedzanie laboratoriów i pracowni oraz spotkania z wykładowcami oraz członkami kół naukowych.
Co ciekawego czeka na odwiedzających? Na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego będzie można zobaczyć wystąpienia przedstawicieli takich kół naukowych jak: Młodzi Menadżerowie Budownictwa,  Aktywni Budowniczy czy Młodzi Mostowcy. Swoje roboty na Wydziale Elektroniki pokażą studenci z KoNaRu. O swoich działaniach opowiedzą również przedstawiciele kół naukowych Robocik, Rapid Troopers, OFF-ROAD oraz HYDRO+.

0DVRXPBwBfwctBkRo,13_03_dni_otwarte_063.

Tradycyjnie ciekawie będzie na Wydziale Chemicznym, gdzie zaplanowano specjalne pokazy oraz wykłady (m.in. prelekcja prof. Piotra Drożdżewskiego pt. „Muzyczna harmonia w chemicznych cząsteczkach”). Na Wydziale Informatyki i Zarządzania dr Arkadiusz Liber opowie o tym, że każdy zostawia ślad w Internecie, a dr Anna Borkowska zaprosi do udziału w specjalnej grze zespołowej pt. „Razem czy osobno?”.

Swoje laboratoria udostępnią wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Elektroniki, Mechaniczno-Energetyczny oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Będzie można zwiedzić m.in. laboratoria: Wysokich Napięć, Maszyn Elektrycznych, Lotnictwa, Spalania i Wybuchowości, Technologii Próżniowych i Plazmowych czy Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych.
Kandydaci będą mieli także okazję wziąć udział w Dniach Aktywności Studenckiej.

W czwartek w budynku C-13 zaprezentują się koła naukowe, organizacje studenckie oraz agendy kultury działające na Politechnice Wrocławskiej. Na parterze tego budynku znajdować się będzie także stoisko Działu Rekrutacji (pok. 0.12). – Zapraszamy na spotkania informacyjne odnośnie warunków i trybu rekrutacji oraz oferty dydaktycznej PWr – mówi Mateusz Przygoda. - Rozpoczną się one w czwartek o godz. 10 i 12 oraz w piątek o godz. 9 i 12.
Na spotkania informacyjne zapraszają również wydziały z Legnicy i Jeleniej Góry. Odbędą się one zarówno w czwartek, jak i w piątek. Początek o godz. 10.

Szczegółowy program spotkań na poszczególnych wydziałach można znaleźć tutaj.
Informator dla kandydatów na studia znajduje się tutaj.
ACH

Na zdjęciu: Dni Otwarte na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym (fot. Krzysztof Mazur)