Wspólne posiedzenie Senatu i Konwentu Honorowego PWr

Data: 13.01.2016 Kategoria: życie uczelni

W piątek na wspólnym posiedzeniu Senatu i Honorowego Konwentu Politechniki Wrocławskiej zostaną podsumowane obchody jubileuszu 70-lecia uczelni. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w budynku H-14

W trakcie posiedzenia zaplanowano także przedstawienie stanu realizacji Strategii Rozwoju Politechniki Wrocławskiej oraz wskazanie aktualnych kierunków działań uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem działalności naukowo-badawczej.

Odbędzie się też dyskusja poświęcona absolwentom naszej uczelni. Zostaną omówione m.in. oczekiwania pracodawców i potrzeby kształcenia po ukończeniu studiów (tzw. uczenie się przez całe życie). Obradom będzie przewodniczyć dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP.

Honorowy Konwent Politechniki Wrocławskiej jest organem doradczym i wspierającym działania uczelni. Został powołany w marcu 2012 r. Współtworzą go znani ludzie ze świata polityki, biznesu i nauki. Obradom pierwszego konwentu przewodniczył profesor Jerzy Buzek. Do kompetencji gremium należy m.in. wyrażanie opinii o kierunkach działania uczelni na różnych płaszczyznach, o oczekiwaniach pracodawców wobec absolwentów Politechniki Wrocławskiej, ale też promowanie działań uczelni w kraju i za granicą. Konwent zbiera się dwa razy w roku.

W marcu 2015 r. przewodniczącym Honorowego Konwentu Politechniki Wrocławskiej został Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. W skład prezydium weszli też: Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP, oraz Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

***

W piątek wieczorem w auli PWr odbędzie tradycyjny Koncert Noworoczny. Tym razem wystąpi Krzysztof Kiljański. Artysta zaprezentuje repertuar będący połączeniem swoich najbardziej znanych utworów, piosenek Jeremiego Przybory oraz ponadczasowych przebojów światowej muzyki rozrywkowej. Początek o godzinie 19.

ach