Profesor chemii z Cambridge z wizytą na Politechnice Wrocławskiej

Data: 30.11.2015 Kategoria: życie uczelni

Wydział Chemiczny będzie gościć  światowej sławy naukowca – profesora Johna Sutherlanda z MRC Laboratory of Molecular Biology w Cambridge. Chemik we wtorek o wygłosi wykład "Origins of Life Systems Chemistry"

Spotkanie zacznie się o  godzinie 13.15 w Strefie Kultury Studenckiej (budynek C-18, sala klubowa).

Prof. John Sutherland studiował chemię na Uniwersytecie w Oksfordzie i na Uniwersytecie Harvarda. Pracę doktorską napisał w Oksfordzie pod opieką Jacka Baldwina. Na brytyjskiej uczelni pracował najpierw jako asystent, a potem jako wykładowca chemii organicznej.

W 1998 roku objął katedrę Biological Chemistry w Manchesterze, a w 2010 roku przeniósł się do Medical Research Council Laboratory of Molecular Biology w Cambridge jako lider grupy. Interesuje się chemią związaną z pochodzeniem życia, a w szczególności prebiotyczną syntezą rybonukleotydów i chemią RNA.

Wtorkowy wykład na Politechnice Wrocławskiej jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych chemią. Naukowiec wygłosi go w języku angielskim.

ISZ