Siedem Lwów Politechniki na 70-lecie uczelni

Data: 15.11.2015 Kategoria: życie uczelni

Siedmioro pracowników naszej uczelni uhonorowano w niedzielę Lwami Politechniki Wrocławskiej. Statuetki odebrali podczas Gali 70-lecia PWr w Operze Wrocławskiej
Lwy Politechniki Wrocławskiej są przyznawane osobom, których działalność w znacznym stopniu przysparza chwały i splendoru naszej uczelni w środowisku akademickim, czyniąc z niej przyjazne miejsce  pracy. To wyróżnienie ustanowione przez władze uczelni w 2011 r., czyli roku stulecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu. Od tego czasu statuetki są przyznawane co roku i wręczane podczas obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.
W tym roku kapituła nagrody (złożona z aktualnego i poprzednich rektorów PWr) postanowiła uhonorować nie trzy, a siedem osób, podkreślając w ten sposób wyjątkowy rok przyznawania nagrody – 70-lecia Politechniki Wrocławskiej.
Statuetki na niedzielnej gali odebrali:
- dr Waldemar Grzebyk, dyrektor Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej - za konsekwencję w budowaniu synergii nauki i biznesu oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań,
grzebyk.jpg
- prof. Aleksander Weron, dyrektor Centrum im. Hugona Steinhausa - za propagowanie wiedzy matematycznej wśród młodzieży oraz doskonałą umiejętność reagowania na zapotrzebowanie rynku pracy,
weron.jpg
- Krystyna Figiel, kierownik Działu Kontroli Wewnętrznej PWr - za dbałość o utrzymywanie wysokich  standardów funkcjonowania Politechniki Wrocławskiej,
figiel.jpg
- prof. Wojciech Glabisz – przewodniczący senackiej komisji ds. rozwoju, pełnomocnik rektora ds. zmian strukturalno-organizacyjnych PWr - za nowatorskie podejście do zarządzania oraz wytrwałą pracę na rzecz rozwoju Politechniki Wrocławskiej,
glabisz.jpg
- prof. Zdzisław Samsonowicz – wieloletni i zasłużony pracownik Politechniki Wrocławskiej, wybitny naukowiec, jeden z pierwszych studentów naszej uczelni - za wieloletnią, twórczą i efektywną pracę na rzecz Politechniki Wrocławskiej oraz ogromny dydaktyczny zapał,
samsonowicz.jpg
- prof. Zbigniew Gnutek– dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego - za niesłabnącą aktywność badawczą oraz dydaktyczne zaangażowanie,
gnutek.jpg
- Małgorzata Sapiecha-Muzioł – od 14 lat dyrygentka Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej - za artystyczną wrażliwość oraz doskonałą pracę organizacyjną na rzecz Chóru Akademickiego i całej społeczności Politechniki Wrocławskiej.
sapiecha.jpg
lucy