„Lew Politechniki Wrocławskiej” dla wyjątkowej dwójki

Data: 15.11.2022 Kategoria: ludzie politechniki, nagrody/odznaczenia/medale

Ewa Prus z Działu Spraw Osobowych oraz Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu - zdjęcie

Wieloletni i zasłużeni pracownicy PWr: Ewa Prus z Działu Spraw Osobowych oraz Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zostali tegorocznymi laureatami nagrody „Lew Politechniki Wrocławskiej”.

Od 2011 r. obecny i byli rektorzy Politechniki Wrocławskiej wręczają Lwy Politechniki Wrocławskiej. To wyraz szczególnego wyróżnienia dla pracowników uczelni, niezależnie od zajmowanych przez nich stanowisk, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają uczelnię i podnoszą jej prestiż w środowisku akademickim.

Statuetka nawiązuje do symbolu Lwowa i podkreśla intelektualne korzenie PWr. Do tej pory statuetki trafiły do 37 osób.

W tym roku otrzymali je:

Ewa Prus (Dział Spraw Osobowych)

Ewa Prus z Działu Spraw Osobowych - zdjęcie

Na Politechnice Wrocławskiej pracuje od 1988 r., a od 1992 r. piastuje stanowisko kierownicze w obszarze wynagrodzeń pracowniczych. Aktywnie uczestniczy we wdrażaniu zmian i nowych rozwiązań na uczelni. Koordynowała m.in. proces wdrażania systemu Teta w obszarze kadrowo-płacowym, była członkiem zespołów opracowujących regulamin pracy i wynagradzania Politechniki Wrocławskiej, współuczestniczyła w tworzeniu wielu wewnętrznych aktów i procedur. W 2021 r. koordynowała proces wdrożenia PPK na Politechnice Wrocławskiej.

Robert Jarosz (Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu)

Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu - zdjęcie

Na Politechnice Wrocławskiej pracuje od 30 lat, a od 10 lat pełni funkcję dyrektora SWFiS. Jako nauczyciel i trener osiągał wiele sukcesów z sekcjami sportowymi w piłce siatkowej, był również inicjatorem powstania wielu nowych kursów sportowych dla studentów. Jest jednym z inicjatorów powstania nowych obiektów sportowych na naszej uczelni – hali sportowej oraz Centrum Sportu.

Był również inicjatorem uruchomienia zajęć rekreacyjnych dla pracowników PWr, w tym m.in. różnych form fitnessu, zajęć korekcyjnych, pływania czy zajęć z kulturystyki. Nadzoruje i odpowiada za przeprowadzenie zawodów sportowych związanych ze Świętem Politechniki Wrocławskiej (Bieg Rektora, Tydzień Sportu na PWr). Każdego roku przygotowuje również wyjazdy kilkunastu sekcji sportowych na zawody w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, Akademickich Mistrzostw Polski oraz na turnieje międzynarodowe.