Jeśli czujesz, że jesteś traktowany niesprawiedliwie ze względu na płeć, kolor skóry czy orientację seksualną, albo po prostu gorzej niż inni, lub gdy po prostu chcesz porozmawiać i potrzebujesz wsparcia, to możesz to zrobić na stronie rowna.pwr.edu.pl.
Kubek dla Wykładowcy 2026: dr Weronika Urbańska czeka na nasze głosy

Rozpoczęło się głosowanie w 14. edycji plebiscytu Kubek dla Wykładowcy organizowanego przez Akademickie Radio Luz. W gronie siedmiu nominowanych osób znalazła się dr inż. Weronika Urbańska z Wydziału Inżynierii Środowiska. Głosować można do 8 czerwca.
Kubek dla Wykładowcy nagradza najsympatyczniejszych, najbardziej zaangażowanych dydaktyków we Wrocławiu. To forma docenienia przez studentów tych, którzy bardzo starają się, by jak najlepiej przekazać swoją wiedzę, tworzą dobrą atmosferę na zajęciach i mają świetny kontakt z ich uczestnikami.
W tym roku, po wstępnej selekcji, nominowano siedmioro wykładowców z wrocławskich uczelni. Dziennikarze Radia Luz rozmawiali z tymi dydaktykami, m.in. o tym, jak pracują ze studentami, dlaczego postanowili związać swoją karierę z nauką i co ich fascynuje w dziedzinie, którą się zajmują. Wszystkie audycje można wysłuchać na kanale Spotify Radia Luz.
Politechnikę Wrocławską w gronie nominowanych reprezentuje dr inż. Weronika Urbańska. Od lat związana jest z Wydziałem Inżynierii Środowiska. Swoich studentów uczy metod odzyskiwania metali ze zużytych baterii jonowych oraz sposobów na ich ponowne wykorzystanie. Efekty jej pracy można zobaczyć w wielu miejscach – zarówno na uczelni, jak i w otaczającym nas świecie.
Cała rozmowa z naszą badaczką na radioluz.pl.
Głosowanie w plebiscycie trwa do 8 czerwca do godz. 12.

