Kandydaci na fotel rektora Politechniki Wrocławskiej

Data: 15.04.2016 Kategoria: życie uczelni

Pracownicy naszej uczelni zgłosili komisji wyborczej trzech kandydatów na stanowisko rektora: prof. dr. hab. inż. Macieja Chorowskiego, prof. dr. hab. inż. Cezarego Madryasa oraz prof. dr. hab. inż. Eugeniusza Rusińskiego

Profesorowie wskazani na stanowisko Rektora Politechniki Wrocławskiej w wyniku balotażu:

• prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski - 8 kwietnia b.r. został wybrany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Więcej na ten temat »
  • prof. dr hab. inż. Cezary Madryas - obecnie Prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. Rozwoju
  • prof. dr hab. inż. Eugeniusz Rusiński - obecnie Prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką.

Uczelniana Komisja Wyborcza nie podaje, który z kandydatów otrzymał największe poparcie w balotażu, czyli tajnym zgłaszaniu nazwisk potencjalnych kandydatów przez samodzielnych pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej. Więcej na temat procedury wyboru Rektora »

Profesorowie Madryas i Rusiński już wcześniej oficjalnie potwierdzili chęć kandydowania w wyborach. Prof. Chorowski w liście przesłanym do kolegów z uczelni, opublikowanym na stronie internetowej "Solidarności w Politechnice Wrocławskiej" napisał: "(...) bardzo dziękuję za wsparcie oraz kredyt zaufania, którym zostałem obdarzony przez tych z Państwa, którzy zachęcali mnie do wyjścia poza ramy Katedry i Wydziału oraz rozważenie włączenia się w proces kierowania uczelnią w przyszłej kadencji (...). Przystępując do konkursu na stanowisko Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju miałem świadomość, że oznacza to rezygnację z zamierzeń związanych z Politechniką Wrocławską".

Niemniej Uczelniana Komisja Wyborcza dała prof. Chorowskiemu możliwość ponownego namysłu. Może zadeklarować swój udział w wyborach do piątku, 15 kwietnia, do godz. 12.