A A+ A++
A A A A

Politechnika Wrocławska

Newsletter

Polityka równości, różnorodności i dobrostanu 2025-2028

Czy wiesz, że...

Kanapka, kubek i studencka integracja. Politechnika Wrocławska zaczyna juwenalia

Data: 19.05.2026 Kategorie: aktywność studencka , życie uczelni

Studenci stoją przy długim stole, wybierając napoje i zapakowane bułki. W tle widać oświetloną scenę z ekranem wydarzenia.

fot. Szymon Bednarski

Setki studentów wzięły udział w „Śniadaniu z rektorem”, które tradycyjnie rozpoczęło juwenalia na Politechnice Wrocławskiej. W Strefie Kultury Studenckiej czekały na nich kanapki, napoje i pamiątkowe kubki. Teraz zabawa przeniesie się na wrocławski stadion, gdzie zaplanowano koncerty i mnóstwo innych atrakcji.

„Śniadanie z rektorem” jest organizowane od 2009 r. i od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. To znakomita okazja, by wspólnie zacząć studenckie święto i życzyć sobie dobrej zabawy. Kilkusetmetrowa kolejka młodych ludzi ustawiła się przed Strefą Kultury Studenckiej już na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Grupa osób w czerwonych i czarnych bluzach stoi na scenie przed dużym ekranem z napisem „Śniadanie z Rektorem”. Przed sceną zgromadzony tłum studentów.

fot. Szymon Bednarski

Śniadaniowa energia i 1800 zestawów na start

W tym roku dla studentów przygotowano 1 800 zestawów zawierających kanapkę, napój i pamiątkowy kubek z grafiką nawiązującą do głównego motywu tegorocznych juwenaliów, czyli czterech żywiołów. Śniadaniowe pakiety rozdawali studentom prorektorzy, a wydarzenie zorganizował Samorząd Studencki PWr.

– Przyszła wiosna, a to oznacza, że znowu zaczynają się juwenalia, które rozpoczynamy tradycyjnym śniadaniem. Liczę, że zobaczymy się też na pierwszych koncertach, które wystartują już 20 maja. Rok temu świetnie bawiłem się na Eneju i mam nadzieję, że znowu wybraliście znakomite zespoły, a ja dzięki wam znowu poznam atrakcyjną muzykę – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Grupa studentów rozmawiająca i jedząca posiłek przed nowoczesnym, przeszklonym budynkiem w słoneczny dzień. Niektórzy trzymają napoje w dłoniach.

fot. Szymon Bednarski

Studenci przejmują wrocławski stadion

20 i 21 maja bramy dla miłośników dobrej muzyki zostaną otwarte już o godz. 16. Na Tarczyński Arena Wrocław wystąpią: Chivas, Białas, Guzior, Happysad, Lemon, Pull The Wire, Lor, Kasia Lins, WaluśKraksaKryzys oraz Złośnice (dawniej Fletnie Panie). Oprócz koncertów na uczestników czekać będą także strefa gastronomiczna, strefa eko oraz atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia.

– Cieszę się, że juwenalia zaczynamy w ten słoneczny dzień, przy rozmowie i wspólnym posiłku. Dzięki temu razem możemy celebrować fakt, że jesteśmy studentami, a w jeszcze większej liczbie zobaczymy się na stadionie. Jeśli chodzi o przygotowania do koncertów, to mogę zdradzić, że od samego rana liczna grupa przygotowuje całą tę imprezę – dodał Szymon Matyja, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr. – Bardzo dziękuję za wsparcie władzom uczelni, prodziekanom, Działowi Wsparcia Aktywności Studenckiej, samorządowcom i studentom. To właśnie dzięki waszej aktywności na naszej uczelni może się dziać tyle wyjątkowych rzeczy – podkreślił.

Na juwenalia #WrocławRazem do kupienia są zarówno karnety dwudniowe, jak i jednodniowe bilety. Wstęp na teren imprezy mają osoby pełnoletnie oraz studenci posiadający ważną legitymację.

Bilety kupisz tutaj

Aktualności dotyczące wydarzenia można śledzić także na Facebooku.

Juwenalia zostały objęte patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska ©