Film studentki W1 z nagrodą na festiwalu filmowym w Ustce

Kadr z filmu Bajka o słoniu i jamniku - zdjęcie

„Bajka o słoniu i jamniku” w reżyserii Hanny Seredyńskiej, studentki z Wydziału Architektury zdobyła I miejsce na Usteckim Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A 2022. 30 czerwca produkcja będzie miała swoją premierę w internecie.

Ekipa filmowa w trakcie kręcenia zdjęć - zdjęcie„Bajka o słoniu i jamniku” to krótkometrażowy film fabularny zrealizowany w ramach Wakacyjnego Projektu Filmowego 2021 – wydarzenia organizowanego corocznie przez działający na PWr Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA.

Film przedstawia historię Andrzeja, który na wakacjach spotyka Joannę. Sprowokowany nie wiedzieć czym, próbuje opowiedzieć jej dowcip o słoniu i jamniku, co będzie miało ważny wpływ na gwiezdne konstelacje widoczne na letnim niebie.

– Jest to mój drugi film krótkometrażowy, ale debiut fabularny. W zeszłym roku nakręciłam dokument kreacyjny „Buddy film”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM w Ostrołęce w ramach festiwalu Filmowe Zwierciadła – mówi Hanna Seredyńska, reżyserka i przewodnicząca AKRF FOSA. – Nakręciliśmy wszystko w ciągu jednego dnia, chociaż nie było łatwo. Kręciliśmy od samego rana do zachodu słońca. Nie udałoby się to gdyby nie ogromna chęć każdej zaangażowanej osoby w zrealizowanie jednej wizji filmu – dodaje.

Hanna Seredyńska - zdjęcieZa zdjęcia odpowiadała Zuzanna Kliniewska, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, muzykę skomponował Tymon Porębski, student W1. W rolach głównych wystąpili aktorzy z Akademii Sztuk Teatralnych – Oliwia Zalewa i Dominik Buksa, a głosu użyczyła Katarzyna Banasiak. W produkcję zaangażowani byli również Piotr Cieśla, Iga Bujarkiewicz i Mateusz Panek, a w montaż i postprodukcję Michał Matuszewski i Zuzanna Kliniewska.

– Jestem wdzięczna każdej osobie z zespołu realizującego za ogromne zaangażowanie i chęć podzielenia się swoją pasją i kreatywnością. Każdy świetnie się bawił i motywował resztę do wspólnego tworzenia filmu – podkreśla Hanna Seredyńska.

Film zdobył I miejsce na Usteckim Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A 2022 w kategorii fabuła i animacja. W ostatnich dniach był również prezentowany na VI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło 2022, a w najbliższym czasie będzie pokazywany na festiwalu Kameralne Lato w ramach konkursu Hyde Park.

W przyszłości „Bajka o słoniu i jamniku” będzie miała swoją premierę na kanale YouTube AKRF FOSA, ale już 30 czerwca (od godz. 19.00) film będzie można obejrzeć przez 24 godziny w ramach Paus Premieres Festival 2022.

mic