FAST 2023: wsparcie dla siedmiu unikalnych projektów z PWr

Data: 16.05.2023 Kategoria: aktywność studencka

Zdjęcia przedstawiające zwycięskie projekty

Ponad 43 tysięcy złotych otrzymało siedem kół naukowych z PWr z miejskiego Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST). Dzięki wsparciu zorganizują warsztaty dla dzieci, pokażą atrakcyjność Dolnego Śląska i stworzą miejską strefę ciszy.

Wrocławskie Centrum Akademickie wyniki piątej edycji konkursu ogłosiło na początku maja. Łącznie zgłoszono 101 projektów z jedenastu wrocławskich uczelni publicznych i niepublicznych oraz instytucji badawczych. Ostatecznie wyróżniono 17 studenckich pomysłów, które zostaną dofinansowane na łączna kwotę 100 tys. zł i będą realizowane przez koła naukowe do końca tego roku.

Najwięcej pomysłów - siedem - nagrodzono z Politechniki Wrocławskiej. Nasi studenci i studentki łącznie otrzymali na nie 43 800 zł.

Oto nasi laureaci:

KN Revimining

• Atrakcyjność terenów pogórniczych Dolnego Śląska - dofinansowanie: 7 000 zł.

Akademicki Klub Lotniczy PWr

• Kurs budowy i programowania dronów dla studentów i uczniów - dofinansowanie 6 000 zł.

KN Humanizacja Środowiska Miejskiego

• Wrocławska Strefa Ciszy - dofinansowanie 6 000 zł.

Orkiestra Politechniki Wrocławskiej

• Koncert Jesienny - dofinansowanie 6 000 zł.

KN Neuroinformatyki Neuron

• Badanie możliwości sterowania aplikają mobiliną przez osoby starsze i niepełnosprawne o ograniczonej motoryce za pomocą interfejsu mózg-komputer - dofinansowanie 5 500 zł.

SNS Automatyk

• Autonomiczny robot koszący z funkcjami środowiskowymi - dofinansowanie 5 300 zł.

KN Geoscience Research Group

• Mini laboratorium monitoringu poziomu wód w otworze badawczym - dofinansowanie 5 000 zł.

Pełna lista laureatów oraz więcej informacji o konkursie na stronie wroclaw.pl.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg