Kolejne dwie szkoły średnie pod patronatem PWr

Data: 30.06.2021 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

Promowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi to główny cel porozumienia o współpracy zawartego przez Politechnikę Wrocławską z dwiema szkołami średnimi z Bolesławca.

Podpisanie umowy o objęciu patronatem dwóch szkół w Boleslawcu– Podpisujemy tę umowę z myślą o uczniach, którzy obawiają się podjęcia nauki na uczelni technicznej. Dzięki niej przybliżymy im to, o czym mówimy na studiach, pokażemy laboratoria, zapoznamy z materiałem. Studia techniczne rzeczywiście nie są łatwe, ale przynoszą efekty w postaci dobrej i ciekawej pracy, a dyplom PWr jest szanowany w Polsce i Europie – mówił prof. Waldemar Rebizant, dziekan Wydziału Elektrycznego.

Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy PWr obejmie patronatem I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego i Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu. Uczelnia zobowiązała się m.in. do udzielania wsparcia przy realizacji projektów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zagwarantowania wszystkim chętnym uczniom udziału w programie „Studium Talent” oraz do zaprezentowania uczniom projektów realizowanych przez działające na PWr studenckie koła naukowe.

– Rynek pracy pokazuje, że obecnie preferowane jest wykształcenie ścisłe i techniczne, a pracodawcy poszukują dobrze wykwalifikowanych inżynierów. Staramy się, aby absolwenci naszych szkół średnich już na samym starcie w dorosłe życie byli wyposażeni w jak najlepsze umiejętności i jak najlepszą wiedzę – podkreślił Tomasz Gabrysiak, starosta bolesławiecki. – Współpraca z Politechniką Wrocławską, jedną z najlepszych uczelni w Polsce, pozwoli im dokonać racjonalnego wyboru, co robić po maturze i da wiedzę, którą nie będą dysponować kandydaci na studia z innych szkół – dodał.

Umowa zakłada także umożliwienie uczniom udziału w Dniach Otwartych PWr, informowania o konferencjach naukowych, seminariach, wykładach i prelekcjach, które odbędą się na uczelni oraz wsparcie podczas rekrutacji na studia.

Porozumienie zostało zawarte do 2024 r.

newsletter-promo.png

mic