Czas na nową strategię PWr

Data: 15.06.2021 Kategoria: aktualności ogólne

We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu ds. Planowania i Realizacji Strategii Politechniki Wrocławskiej. Jego zadaniem jest doradztwo merytoryczne oraz monitorowanie prac nad strategią uczelni.

Komitet ds. planowania i realizacji strategii Politechniki Wroclawskiej

Komitet powołany został pod koniec maja przez prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr. 15 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie, w trakcie którego wręczono nominacje członkowskie oraz przedstawiono m.in. kluczowe dla naszej uczelni obszary nowej strategii.

W skład komitetu weszli:

• prof. Arkadiusz Wójs, rektor - przewodniczący,
  • Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego,
  • Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia,
  • Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Uczelni,
  • prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia,
  • prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy,
  • prof. Andrzej Ożyhar, prorektor ds. nauki,
  • prof. Tomasz Nowakowski, prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni,
  • dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich,
  • prof. Cezary Madryas,
  • prof. Aleksander Weron,
  • Daniel Dobras, przewodniczący Rady Doktorantów PWr,
  • Bartosz Wiszniowski, Zarząd Parlamentu Studentów PWr.

Zadaniem komitetu jest doradztwo merytoryczne oraz monitorowanie prac nad strategią uczelni, tworzoną i wdrażaną przy udziale całej społeczności Politechniki Wrocławskiej.

Jego prace będą wspierane przez około 20-osobowy zespół liderów zmian wybranych spośród pracowników uczelni.  Kierownikiem projektu, koordynującym działania tego zespołu, jest prof. Katarzyna Tworek, dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania.

W skład zespołu weszli także:

• prof. Magdalena Baborska-Narożny (Wydział Architektury),
  • dr Anna Borkowska (Wydział Informatyki i Zarządzania),
  • prof. Krzysztof Czajka (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • prof. Damian Derlukiewicz (Wydział Mechaniczny),
  • prof. Jerzy Detyna (Wydział Mechaniczny),
  • Katarzyna Kroczak (Dział Informacji i Promocji),
  • prof. Renata Krzyżyńska (Wydział Inżynierii Środowiska),
  • prof. Andrzej Kucharski (Wydział Elektroniki),
  • prof. Mateusz Kwaśnicki (Wydział Matematyki),
  • dr inż. Karolina Laszczyk (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), prof. Katarzyna Matczyszyn (Wydział Chemiczny),
  • dr inż. Maciej Pieczarka (Wydział Podstawowych Problemów Techniki),
  • prof. Adrian Różański (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego),
  • prof. Piotr Rutkowski (Wydział Chemiczny),
  • prof. Piotr Serkies (Wydział Elektryczny),
  • prof. Izabela Sówka (Wydział Inżynierii Środowiska),
  • prof. Kamil Staniec (Wydział Elektroniki),
  • Anetta Stypułkowska (Dział Rekrutacji),
  • Aleksandra Tomaszewska (Dział Spraw Osobowych),
  • prof. Herbert Wirth (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii).

Zespół będzie pełnił rolę głównego wykonawcy projektu „Opracowanie i realizacja strategii PWr”. Do jego zadań należeć będzie m.in. konsultacje i zbieranie informacji o potrzebach i oczekiwaniach pracowników i studentów, prowadzenie analiz i przygotowywanie materiałów do opracowania nowej strategii przez komitet, pomoc pracownikom w zarządzaniu projektami strategicznymi począwszy od ich zdefiniowania poprzez wykonanie aż do monitorowania realizacji.

newsletter-promo.png

Liderzy rozpoczęli już szkolenie przygotowujące ich do rozpoczęcia prac nad opracowaniem strategii wraz z początkiem nowego roku akademickiego. Pierwszym zadaniem zespołu będzie przeprowadzenie szerokiej dyskusji na temat misji, wizji i wartości PWr wśród całej społeczności naszej uczelni.