Coraz bliżej święta – zachęcamy do udziału w świątecznych akcjach charytatywnych

Data: 25.11.2022 Kategoria: aktywność studencka, działania społeczne

Grafika z prezentami

Studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej – jak co roku – organizują szereg przedświątecznych akcji charytatywnych. Można włączyć się w zbiórki darów, pomóc przelewem albo barbórkowo oddać krew w akcji krwiodawstwa.

Wkręć się w pomaganie z LEM Wrocław Motorsport – edycja 5.

Grafika promocyjna

Studenci z LEM Wrocław Motorsport tradycyjnie zapraszają do włączenia się w akcję Szlachetna Paczka. Wspólnie zamierzają pomóc jednej z wrocławskich rodzin w potrzebie. Zbierają: chemię domową, mydło i żele myjące, papier toaletowy, mydła w kostce, żywność, ryż, kaszę gryczaną i jaglaną, konserwy mięsne, konserwy rybne, koncentraty pomidorowe, kawy, herbaty owocowe i przyprawy.

Zbiórka trwa do 7 grudnia. Zebrane artykuły można przekazać studentom z koła lub włączyć się w zbiórkę na Zrzutka.pl.

Tych, którzy zdecydują się podrzucić paczkę do garażu LEM Wrocław Motorsport, studenci zaproszą na oprowadzanie z pokazaniem swoich konstrukcji.

Samorząd Studencki Wydziału Architektury – Szlachetna Paczka na W1

Grafika

Zbiórka na rzecz rodziny zarejestrowanej w Szlachetnej Paczce. Studenci z Wydziału Architektury zachęcają do pomocy Pani Marii, która samotnie wychowuje wnuczkę. Pani Maria nie tylko stara się nauczyć młodą Kamilę, jak funkcjonować w rodzinie, ale również zmaga się z wieloma chorobami.

Potrzebne są artykuły żywnościowe (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach), środki czystości (mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, pampersy dla dorosłych, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące), a także plecak i garnki na kuchenkę gazową.

Zbiórka trwa do 8 grudnia. Można włączyć się w nią także poprzez wpłatę na portalu Zrzutka.pl.

Samorząd Studencki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – Górnicza krew IV

Grafika promocyjna

Z okazji Barbórki Samorząd Studencki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (organizuje już po raz czwarty honorowe oddawanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Przyłączyć się mogą osoby, które mają między 18 a 65 lat, czują się zdrowe, ważą więcej niż 50 kg i pragną pomóc drugiemu człowiekowi. Wystarczy zjeść lekki posiłek i zabrać ze sobą dokument tożsamości. Krwiodawcy oprócz pysznych czekolad mogą liczyć na zestaw upominków od samorządu studenckiego (na hasło „Barbórka”).

Samorząd Studencki Wydziału Matematyki – „Zbiórka świąteczna W13 – Rozświetl komuś święta

Grafika akcji

Zbiórka prezentów dla podopiecznych Fundacji Przystanek Rodzina – dzieci, nastolatków i młodych dorosłych, w wieku od 5 do 25 lat. Fundacja działa we Wrocławiu i zajmuje się codzienną pomocą dzieciom i rodzinom działającym w systemie pieczy zastępczej.

Zainteresowani mogli zadeklarować kupno konkretnego świątecznego prezentu dla wybranej podopiecznej lub podopiecznego organizacji, którzy wcześniej wskazali, o czym marzą (wymieniając m.in. zabawki, sprzęt sportowy, ubrania czy elektronikę).

Pomoc dla Ukrainy

Grafika

Do Klubu Seniora (p. 41 w budynku A-1) można przynosić żywność trwałą, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji i środki czystości. Zbiórka trwa do 9 grudnia. Można także przekazywać darowizny pieniężne na konto 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504 z dopiskiem „Świąteczna paczka”.

Paczki świąteczne i zebrane dary rzeczowe organizatorzy zawiozą przed świętami Bożego Narodzenia do Ukrainy, w tym do Lwowa i innych miejscowości, do których możliwy będzie transport. Jak podkreślają: dla osób, które otrzymają paczki, bardzo ważna jest pomoc, ale jeszcze ważniejsze jest odczucie wsparcia i solidarności w tym trudnym czasie trwającej wojny.

Akcję prowadzi Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi we współpracy z wrocławskim MPWiK, Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, MPK Wrocław, Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, Regionem Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Urzędem Miejskim Wrocławia, Strażą Miejską Wrocławia i 1 KS Ślęzą Wrocław.

lucy