Bal PWr z rekordem. Wielka kwota na studenckie stypendia

Data: 19.02.2023 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni

Charytatywny Bal PWr - zdjęcie ogólne sali

To był wyjątkowy i rekordowy wieczór na naszej uczelni. Podczas Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebraliśmy największą w historii PWr kwotę na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami – ponad 410 000 zł!

Już po raz 21. zaproszeni goście – przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki -  pojawili się w auli PWr, by nie tylko razem bawić się na naszym balu, ale przede wszystkim brać udział w aukcjach. W ostatnią sobotę karnawału na PWr - po dwuletniej przerwie, w trakcie której bale odbywały się w formule online -  bawiło się ponad 160 osób. Na wylicytowanie czekało na nich 30 wyjątkowych przedmiotów.

Aukcja podczas balu PWr - zdjęcieNajwiększym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, praca Magdaleny Kucharskiej, dzieło dr. Oskara Zięty oraz pióro podarowane przez premiera RP.

Dzięki hojności naszych gości i zaangażowaniu prowadzących aukcje prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr i Anny Geryn zebraliśmy łącznie 183 500 złotych.

Wliczając do tego 202 000 złotych, które jeszcze przed balem przekazały nam firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, Bergman Engineering sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., PGZ, Elektrotim S.A. i Nalco Polska sp. z o.o. oraz 27 750 złotych, które udało się pozyskać dzięki uczestnikom akcji „Nocnego Listowania”, w sumie na fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami zebraliśmy w tym roku 413 250 złotych!

Cała kwota zostanie przekazana w formie stypendiów najzdolniejszym studentom i studentkom PWr z niepełnosprawnościami.

Od 2006 roku do 2022 roku na ten cel nasza uczelnia pozyskała prawie dwa miliony złotych. Środki te przeznaczyliśmy na ufundowanie ponad 900 stypendiów.

Obecnie na PWr kształci się 320 studentek i studentów oraz 17 doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami (13 w Szkole Doktorskiej, 4 na studiach doktoranckich). Na naszej uczelni mogą oni korzystać z wielu form wsparcia m.in. asystenta edukacyjnego, wypożyczalni sprzętu ułatwiającego naukę, zastępczych zajęć sportowych czy dodatkowych zajęć z języków obcych.