Badaczka z W3 w Young Academy of Europe

Data: 20.06.2023 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale, Wydział Chemiczny

Dr hab. inż. Anna Dzimitrowicz, prof. uczelni z Wydziału Chemicznego została przyjęta do prestiżowej organizacji Young Academy of Europe (YAE). Należy do niej 180 wybitnych młodych naukowców z całej Europy.

Young Academy of Europe (YAE) powstała w 2012 r. w Brukseli w celu promowania współpracy międzynarodowej w dziedzinie nauki, techniki i kultury. Do tej międzynarodowej organizacji należy obecnie 180 osób (w tym tylko pięć z Polski), które mogą się pochwalić znaczącym osiągnięciami w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych. Członkowie YAE reprezentują różnorodne dziedziny nauki, w tym m.in. nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczne oraz nauki społeczne.

Zdjęcie prof. Anny DzimitrowiczOd czerwca 2023 r. do gremium należy też prof. Anna Dzimitrowicz z Katedry Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej na Wydziale Chemicznym. Nasza badaczka specjalizuje się w tematyce zimnej plazmy atmosferycznej oraz jej zastosowań w inżynierii środowiska, chemii żywności, biomedycynie, chemii analitycznej oraz inżynierii materiałów.

Za swoją aktywność badawczą była już wielokrotnie nagradzana. Jest m.in. laureatką programu Start Fundacji na rzecz Nauki Polski oraz stypendium dla Młodych Wybitnych Naukowców, przyznawanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Obecnie kieruje czterema projektami naukowymi, finansowanymi m.in. w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Należy do Academii Iuvenum Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi także szkolenia w ramach akcji organizowanych przez Centrum Doskonałości Dydaktycznej PWr.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg