Aukcja dla dr. Tomasza Głowackiego

Data: 23.11.2022 Kategoria: Wydział Architektury

Grafika promocyjna

Dr inż. arch. Tomasz Głowacki – ceniony wykładowca z Wydziału Architektury od początku roku walczy z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu się poddaje, nie jest refundowane, a pieniądze, jakie udało się zgromadzić dzięki wcześniejszej zbiórce, właśnie się kończą. Dlatego wydział we współpracy z wrocławskim SARP i Muzeum Architektury organizuje aukcję sztuki i dizajnu.

Podczas aukcji będzie można wylicytować m.in. obrazy i fotografie, unikatową ceramikę, książki z autografami i wiele innych przedmiotów. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 2 grudnia o godz. 18 w Muzeum Architektury.

Organizatorzy nie przewidują obrotu gotówkowego, w zamian za wylicytowane przedmioty proszą o elektroniczne wpłaty na konto podczas aukcji.

Za inicjatywę odpowiadają studenci i wykładowcy z Wydziału Architektury oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich odział Wrocław, we współpracy z Muzeum Architektury.

Na początku listopada wrocławski oddział SARP zachęcił także do wpłat na konto komisji pomocy koleżeńskiej, które w całości zostaną przekazane na leczenie dr. Głowackiego.

Naukowiec napisał wtedy:

„Drodzy przyjaciele, koleżanki i koledzy!

Nowotwór złośliwy przełyku 8 miesięcy temu spowodował spustoszenie w moim zdrowiu i życiu (prywatnym i zawodowym). Jestem niezmiernie wdzięczny za dotychczasową pomoc, która dodała mi wiary i otuchy, i dzięki której, przede wszystkim, mogłem rozpocząć intensywne leczenie.

Zastosowana terapia zaczyna przynosić pozytywne rezultaty. W wynikach kontrolnych rak się cofa - markery spadają, komórki nowotworowe obumierają. Niestety nie mogę jeszcze przełykać i jestem dalej mocno wychudzony i osłabiony. Leczenie, w trakcie którego jestem, jest bardzo kosztowne. Obejmuje m.in. zabiegi w prywatnych klinikach oraz leki z USA, Japonii i Australii. Dzięki nim mam szansę wrócić do normalnego życia i pracy. Środki, które otrzymałem ze zbiórki “zrzutka.pl”, są na wyczerpaniu. Bez Waszej pomocy finansowej nie jestem w stanie kontynuować leczenia. Zwracam się zatem do Was z prośbą o wsparcie”.

Wpłat można dokonywać na konto: 23 1750 0012 0000 0000 2673 8903 (BNP Paribas konto KPK (Komisja Pomocy Koleżeńskiej) SARP / Wrocław - w tytule: „Dla Tomka”).