Uchwała Senatu Pwr o odrzuceniu mowy nienawiści

Data: 25.01.2019 Kategoria: komunikaty

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

UCHWAŁA SENATU PWR Z DNIA 24 STYCZNIA 2019 ROKU

Senat Politechniki Wrocławskiej wyraża głęboki żal z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz zdecydowanie potępia źródła wszelkich przyczyn narosłych w ostatnich latach w polskiej debacie publicznej, które mogły do tej tragedii doprowadzić.

W poszanowaniu przesłania wypowiedzianego w ostatnich słowach Pana Prezydenta, Senat Politechniki Wrocławskiej zwraca się z prośbą do pracowników, doktorantów i studentów Uczelni o zachowanie wzajemnego szacunku i umiaru  w wypowiedziach związanych z sytuacją polityczną i społeczną w Polsce dnia dzisiejszego.

Senat Politechniki Wrocławskiej składa hołd wybitnemu człowiekowi, który swoim życiem, natchnionym ideą solidarności, wolności i tolerancji, dobrze przysłużył się Gdańskowi.

Powyższa uchwała została przyjęta przez aklamację.

Wcześniej, 16 stycznia, podczas posiedzenia na Politechnice Wrocławskiej Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola przyjęło następujący apel.

APEL KOLEGIUM REKTORÓW UCZELNI WROCŁAWIA I OPOLA

Wstrząśnięci tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, apelujemy o rozwagę, umiar w słowach, uspokojenie emocji, obniżenie temperatury sporów na tle ideologicznym, politycznym, światopoglądowym.

Wzajemny szacunek, otwartość, tolerancja i zrozumienie dla inności to fundament niezbędny do budowy każdej społeczności.

Nie zgadzamy się na mowę nienawiści w żadnej formie i pod żadnym politycznym czy światopoglądowym sztandarem. Zapowiadamy „zero tolerancji” dla takich zachowań w naszym środowisku oraz wsparcie i pomoc dla każdej inicjatywy, która ma na celu walkę z wszelkimi przejawami agresji w życiu publicznym.