Akademickie Targi Pracy do środy na PWr

Data: 12.03.2024 Kategoria: praca/praktyki/staże, życie uczelni

Zdjęcie ilustracyjne

Rekordowa liczba 120 wystawców prezentuje się na PWr w trakcie Akademickich Targów Pracy. Jeśli szukasz praktyki studenckiej, stażu albo interesującej pracy, to zapraszamy we wtorek i środę do budynku C-13.

Już po raz 40. na kampusie Politechniki Wrocławskiej można się spotkać z najlepszymi pracodawcami z różnych branż. Dwudniowe wydarzenie to doskonała okazja do znalezienia atrakcyjnych ofert pracy, praktyk i staży, ale także nawiązania relacji oraz zapoznania się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym przez firmy.

Wydarzenie na PWr to największe w Polsce Akademickie Targi Pracy. Wśród wystawców są m.in. Atlas ,Betard, Forvia Faurecia, KGHM, Dolby, Intel Technology Poland, LG Energy Solution, LyondellBasell, Nestle Purina, PCC Group, Ryanait Labs, Skanska, Volvo i XEOS.

W tym roku targi obejmują Dzień Inżynierski (wtorek) oraz Dzień IT ze strefą inżynierską (środa). – Oba dni wypełnione są po brzegi różnego rodzaju atrakcjami. Najważniejsze są oczywiście spotkania z pracodawcami oraz kwestie związane z doradztwem zawodowym czy networkingiem, ale nie zabraknie możliwości konsultacji swojego CV na miejscu, czy szansy na zrobienie sobie profesjonalnej fotografii. Akurat to cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, bo nasz fotograf przygotowuje zdjęcia na miejscu i niemal od razu przekazuje je kandydatowi – mówi Beata Janek z Fundacji Manus, która współorganizuje wydarzenie.

W programie są także konkursy z nagrodami, spotkania z doradcami zawodowymi, konsultacje dokumentów aplikacyjnych. – Zainteresowanie targami wśród studentów systematycznie rośnie, bo potrzeby w tym względzie są duże. Jest to znakomita okazja, żeby spotkać się z potencjalnym pracodawcą i zadać kluczowe pytania, które pomogą świadomie zaplanować ścieżkę swojej kariery. Zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich uczelni, a także osoby szukające pracy – dodaje Beata Janek.

ATP organizują wspólnie Fundacja Manus i Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. Sponsorami 40. edycji Akademickich Targów Pracy są firmy Horizon Automation, COWI oraz Volvo.