TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Politechnika Wrocławska pomaga w walce z koronawirusem

Data: 21.05.2020 Kategoria: aktualności ogólne, covid-19, działania społeczne

Polskie politechniki od wielu tygodni pomagają w walce z koronawirusem. O szczegółach tych działań rozmawiano podczas wideokonferencji z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Swoją prezentację miała również nasza uczelnia.

minister_murdzek.jpgInicjatorem przedsięwzięcia „Politechniki pomagają” była Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i ds. Studenckich Uczelni Technicznych. W wideokonferencji uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni, którzy zaprezentowali dotychczasowe działania politechnik w walce z pandemią, minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek oraz wiceministrowie Anna Budzanowska i Wojciech Maksymowicz. Nie zabrakło także informacji o dalszych planach związanych z walką z pandemią.

Otwierając spotkanie Wojciech Murdzek podziękował za inicjatywę jej zorganizowania i wyraził dumę, że polskie uczelnie, ich studenci, rektorzy, dziekani, przedstawiciele władz stanęły w jednym szeregu, by jak najlepiej zmierzyć się z wyzwaniem pandemii.

Jak podało na swojej stronie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w walkę z koronawirusem aktywnie zaangażowało się 20 politechnik. Wiele inicjatyw związanych z programem zostało zainspirowanych przez samych studentów, którzy wykazali się dużą pomysłowością i aktywnością.

pwr_pomaga.jpg

Politechnika Wrocławska, jej pracownicy, naukowcy i studenci, od początku aktywnie włączyli się w walkę z nowym wirusem i pomoc potrzebującym. Produkcja sprzętu ochronnego dla lekarzy (m.in. drukowanie przyłbic), prowadzenie - wspólnie z kilkoma grupami badawczymi z USA - badań dot. koronawirusa, których wyniki bezpłatnie udostępniono w internecie, prace nad systemem testów identyfikujących obecność wirusa SARS CoV-2 i medycznymi badaniami termowizyjnymi, prognozowanie rozwoju epidemii  za pomocą modeli matematycznych, międzynarodowe badania opinii publicznej na temat wiedzy o koronawirusie czy też studencka akcja #StopFakeNews, w której rozwiewane są wątpliwości związane z licznymi, często niesprawdzonymi, informacjami pojawiającymi się w sieci o wirusie - to tylko część tej aktywności. 

O wszystkich działaniach na bieżących informujemy na stronie głównej uczelni oraz portalach społecznościowych. Można się z nimi zapoznać także oglądając specjalną prezentację, która została przygotowana na wideokonferencję.

newsletter-promo.png

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję