TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 06.05.2020 Kategoria: rekrutacja, Wydział Architektury
Wykłady popularyzatorskie, prezentacje kierunków studiów, kół naukowych i dyscyplin artystycznych, spotkanie z prodziekanem ds. studenckich oraz dużo przydatnych dla maturzystów porad i informacji – to wszystko szykują pracownicy i studenci z Wydziału Architektury PWr w ramach Dni Otwartych Online. To okazja, by przekonać się, dlaczego warto studiować właśnie tam.
Każdego roku wykładowcy i studenci Politechniki Wrocławskiej spotykają się z maturzystami na dniach otwartych uczelni. To czas na poznanie wydziałów od środka, obejrzenie sal dydaktycznych i laboratoriów, zadanie nurtujących pytań i przekonanie się, który kierunek studiów będzie dla nas najlepszy. W tym roku jednak ogólnouczelniane dni otwarte musiały zostać odwołane – ze względu na pandemię.
Nie oznacza to, że zainteresowanym studiowaniem na Politechnice Wrocławskiej pozostają jedynie foldery informacyjne i strony internetowe. Na pytania maturzystów czeka Dział Rekrutacji PWr, a chętne klasy mogą nawet zgłosić chęć zorganizowania e-spotkania z przedstawicielami tego działu – wystarczy wysłać e-mail.
Dni otwarte online postanowiły przygotować także niektóre wydziały naszej uczelni. W maju na takie wydarzenie zaprasza Wydział Architektury, który wspólnie z samorządem studenckim szykuje dużo ciekawych prezentacji i nagrań na Facebooku oraz specjalnej stronie internetowej.
- Chcemy, by kandydaci mieli szansę jak najlepiej poznać nasz wydział. Pokażemy, jak wygląda studiowanie u nas, czym zajmują się nasi naukowcy i co robią nasi studenci po wykładach w ramach kół naukowych – opowiada dr inż. arch. Elżbieta Komarzyńska-Świeściak, pełnomocniczka ds. promocji Wydziału Architektury.
Od 18 do 24 maja w wydarzeniu na Facebooku będą więc publikowane róznego rodzaju prezentacje, wywiady i nagrania, w tym około 20-30 minutowe wykłady popularyzatorskie – m.in. na temat gospodarki przestrzennej (to jeden z dwóch kierunków, jaki można studiować na Wydziale Architektury PWr) – czym jest, jak wpływa na nasze życie i czym zajmują się osoby, które kończą takie studia, a także o ochronie zabytków i projektowaniu nowych budynków w otoczeniu tych historycznych czy o współczesnej architekturze obiektów publicznych.
Naukowcy przygotowują także prezentacje dotyczące egzaminu z rysunku odręcznego (obowiązkowego dla kandydatów na studia na tym wydziale) i porad, jak się do niego najlepiej przygotować oraz pokazujące szczegóły obu kierunków, na jakie mogą się rekrutować maturzyści – architektury i gospodarki przestrzennej.
Kandydaci znajdą tam też prezentacje dyscyplin artystycznych rozwijanych na wydziale: malarstwa, rysunku i rzeźby, a członkowie Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury przygotowują wywiady z wykładowcami i absolwentami wydziału, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak wyglądają zajęcia na wydziale i jakie badania są tam prowadzone.
- Przy okazji pokażemy maturzystom, jak wiele dróg otwierają studia na naszym wydziale. Nasi absolwenci to nie tylko projektanci w dużych pracowniach architektonicznych lub założyciele własnych firm. Opublikujemy wywiady z architektami po PWr m.in. projektującymi dla NASA, będącymi prelegentami TEDeX czy zajmującymi się programowaniem inwestycji – zdradza Angelika Pieśniewska, studentka gospodarki przestrzennej, koordynatorka sekcji promocji w Samorządzie Studenckim Wydziału Architektury.
W planach jest również wywiad na żywo z dr. inż. arch. Pawłem Pachem, prodziekanem ds. studenckich, a maturzyści będą mogli zadawać mu swoje pytania w komentarzach. Odpowiedzi na te najczęściej pojawiające się wątpliwości zostaną też zebrane w sekcji FAQ na rekrutacyjnej stronie internetowej wydziału.
- Chcemy pokazać maturzystom, że na nich czekamy, że mogą się nas poradzić i zapytać o kwestie, które nie są dla nich jasne. A przed wszystkim, chcemy ich przekonać, że warto dołączyć do nas. Studia na Wydziale Architektury PWr dają ogrom możliwości, m.in. dzięki różnorodności tematyki, jaką podejmujemy na wykładach, zajęciach i różnego rodzaju warsztatach. Wydział otwiera też wiele drzwi do firm oferujących staże dla architektów i osób zajmujących się gospodarką przestrzenną, nie tylko w Polsce, ale i za granicą – opowiada Angelika Pieśniewska.
Zajęcia na Wydziale Architektury odbywają się w Kampusie Prusa – w zabytkowych budynkach, które w ostatnich latach przeszły gruntowy remont. To jedne z najpiękniejszych obiektów naszej uczelni, przez wrocławian nazywane Hogwartem ze względu na wyjątkową architekturę tych budynków. Sam wydział w ubiegłym roku został uznany za drugi w Polsce w rankingu miesięcznika „Builder”. Przyznano mu także specjalne wyróżnienie „Lider Top 10 for the Future”, doceniając w ten sposób aktywność jego pracowników.
Każdego roku studenci wydziału są nagradzani w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych – tylko w ostatnich miesiącach reprezentanci wydziału zdobyli m.in. pierwsze miejsca w Hustle Hub – Youth Housing Design Competition ‘19: Russia oraz Studios KAFe 2019 (konkursie organizowanym przez kowieński oddział Litewskiego Związku Architektów), a także drugą lokatę w amerykańskim konkursie Mars Colony Prize na projekt marsjańskiej bazy kosmicznej.
Studia na Wydziale Architektury PWr są też świetną okazją dla działalności społecznej – nasi studenci m.in. przygotowują projekty rewitalizacji konkretnych miejsc we Wrocławiu, co pomaga później mieszkańcom w opracowaniu zgłoszeń do budżetu obywatelskiego, organizują warsztaty i spotkania z dziećmi, pokazując im, na czym polega projektowanie obiektów i miast, a nawet budują edukacyjny pokój zagadek.
Więcej informacji na temat rekrutacji na Politechnikę Wrocławską tutaj.
Lucyna Róg
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »