TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci z W1 przygotowali pokój zagadek w Hali Stulecia

Trzy edukacyjne pokoje zagadek dla uczniów szkół podstawowych powstały w Hali Stulecia. Na siódmo- i ósmoklasistów czekają tam matematyczne, historyczne i architektoniczne łamigłówki, zadania i quizy. Jedno z pomieszczeń przygotowali studenci z politechnicznego koła naukowego WMArch.

pokoj_zagadek_hala3.jpgPokoje mają być oryginalną formą łączenia nauki z zabawą. Mogą z nich skorzystać wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe – wystarczy, że zgłoszą taką chęć. Zajęcia są bowiem dofinansowane przez Departament Edukacji Gminy Wrocław.

Na uczniów siódmych i ósmych klas czekają pokoje: matematyczny, historyczny i architektoniczny. Uczestnicy zabawy mają np. na odszukać historyczną datę, będącą jednocześnie kodem otwierającym skrzynię, w której jest ukryta kolejna wskazówka; mają też rozwiązać matematyczne działanie, które – jeśli uczniowie dobrze znają prawa fizyki – pomoże im otworzyć kolejny zamek. Pokoje zagadek działają w zbliżony sposób do popularnych w ostatnim czasie escape roomów. Nie są jednak, ze względów bezpieczeństwa, zamykane na klucz.

pokoj_zagadek_hala1.jpgJedno z tych pomieszczeń – z zagadkami architektonicznymi – przygotowali studenci z koła naukowego Wrocławska Modernistyczna Architektura.

- Nasz pokój poprzez zagadki i wystrój przybliża uczestnikom zabawy wrocławski przedwojenny modernizm i jego twórców, czyli m.in. Maxa Berga, Hansa Scharouna, Hansa Poelziga, Adolfa Radinga i Ericha Mandelshona – opowiada dr inż. arch. Agnieszka Lisowska z Wydziału Architektury, opiekun koła. – Staraliśmy się w prosty sposób przekazać uczestnikom wiedzę z tego zakresu oraz ciekawostki dotyczące niektórych obiektów. Powstały dość oryginalne mechanizmy, zadania sensoryczne i logiczne, oczywiście ściśle powiązane z budynkami. Całość łączy odpowiednia fabuła gry, której celem jest odnalezienie ukrytego „testamentu” – zdradza.

Pokoje zagadek realizują wiele zagadnień z podstawy programowej MEN, m.in. kształtowanie umiejętności porozumiewania się w mowie i piśmie w różnych sytuacjach komunikacyjnych czy też rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wyciągania wniosków.

Zainteresowanie pomieszczeniami jest bardzo duże. Początkowo Hala Stulecia zamierzała udostępniać je do końca grudnia. Zgłoszeń jest jednak tak wiele, że już teraz prowadzone są zapisy na kolejny rok.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję