TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Polytechnica Nova po raz trzeci. Czekamy na Wasze pomysły

Data: 29.01.2025 Kategoria: aktualności ogólne

Grafika ilustracyjna konkursu

Już 3 marca uruchomimy system przyjmowania wniosków do kolejnej, trzeciej już edycji konkursu Polytechnica Nova. Swoje projekty na usprawnienie działania naszej uczelni mogą zgłaszać studenci, doktoranci oraz pracownicy.

Zdjęcie prof. Arkadiusza Wójsa stojącego w budynku C-13 na tle budynku głównego– Nieustannie poszukujemy wizjonerskich projektów na rozwój naszej Politechniki i bardzo liczę w tym zakresie na uczelnianą społeczność – mówi rektor prof. Arkadiusz Wójs. – Dlatego zapraszam wszystkich do udziału. Myślcie, rozmawiajcie, budujcie zespoły i szykujcie propozycje. A potem wspólnie zdecydujemy o tym, jak będzie wyglądała Politechnika Wrocławska.

Kilka zmian w regulaminie

O tym, które projekty zostaną wybrane, przekonamy się najpóźniej 23 maja. Wcześniej będzie czas na przygotowywanie wniosków.

W tym roku zmodyfikowane zostały obszary, w których można zgłaszać swoje propozycje. Są to:

  • społeczność i zrównoważony rozwój;
  • kształcenie i popularyzacja nauki;
  • badania i potencjał naukowy.

Konkursu podzielony jest na etapy. W pierwszym zgłaszający (samodzielnie lub w maksymalnie pięcioosobowym zespole) muszą przygotować krótki opis swojego pomysłu, skoncentrowany na wizji projektu. Całość nie może przekroczyć dwóch stron A4, na których trzeba zmieścić tekst i ewentualnie proste materiały graficzne.

Od 3 do 7 marca, poprzez specjalny formularz na stronie polytechnicanova.pwr.edu.pl (widoczny w okresie trwania naboru), będzie można rejestrować gotowe wnioski. O tym, kto przejdzie drugiego etapu konkursu, zdecyduje do 25 marca jury, które wybierze maksymalnie po pięć projektów z każdego z trzech obszarów.

Autorzy wybranych pomysłów do 30 kwietnia będą mieli czas na przygotowanie dłuższych wniosków, obejmujących m.in. oszacowanie skali kosztów i czasu realizacji ich projektu. Następnie - w ustalonym później terminie między 5 a 9 maja - zaprezentują się przed jury i społecznością uczelni.

Modyfikacji uległo też głosowanie społeczności uczelnianej (12-18 maja). Od tej edycji można wyrazić swoje poparcie poprzez przyznanie poszczególnym projektom punktów.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy po podliczeniu głosów społeczności i ocen jury, najpóźniej 23 maja.

Wsparcie na każdym etapie

Nad modyfikacjami w regulaminie konkursu pracowały dr hab. inż. arch. Marta Rusnak (Wydział Architektury) oraz dr inż. Katarzyna Gwóźdź (Wydział Podstawowych Problemów Techniki).

– Wprowadzone zmiany to wynik przeprowadzonych przez nas i zaprezentowanych rektorowi analiz. Obejmowały one przebieg poprzednich edycji i treść zgłaszanych wniosków, były również efektem rozmów zarówno z osobami biorącymi udział w konkursie, jak i zaangażowanymi w jego sprawny przebieg i realizację zwycięskich pomysłów – wyjaśnia dr hab. inż. arch. Marta Rusnak.

Ważną informacją dla osób uczestniczących jest fakt, że przez cały okres trwania tej edycji konkursu będą mieli możliwość skontaktowania się z koordynatorkami programu. – Wiemy, że potrzebne jest szybkie i konkretne wsparcie, zwłaszcza w drugim etapie, dlatego zapraszamy do kontaktu – mówi dr inż. Katarzyna Gwóźdź. – Jednocześnie przypominamy, że odpowiedzi na najważniejsze kwestie konkursowe, dokładny harmonogram oraz pełny regulamin znajdują się na stronie programu Polytechnica Nova. 

Razem możemy więcej

To już trzecia edycja uczelnianego konkursu Politechnica Nova. Dzięki dwóm poprzednim odrestaurowana została już sala kinowa DKF „Politechnika” czy też powstało interdyscyplinarne laboratorium wykorzystującego narzędzia biometryczne Let’s GO.

Zdjęcie osoby siedzącej przy komputerze, w tle inne osoby stoją

Coraz bliżej jest też zakończenie prac związanych z projektem uczelnianego centrum rowerowego oraz laboratorium centralnego ATOM. W fazie realizacyjnej są obecnie zwycięskie pomysły dotyczące stworzenia przestrzeni służących wyciszeniu studentów i pracowników, Centrum Innowacji Studenckich oraz Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji.

newsletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję