TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 12.02.2024 Kategoria: działania społeczne, konkursy/stypendia, życie uczelni
Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji, Centrum Innowacji Studenckich oraz sPokójPWr to zwycięskie projekty drugiej edycji konkursu Polytechnica Nova. Jury zdecydowało także o przyznaniu trzech wyróżnień.
Do konkursu zgłoszono w sumie 38 projektów, wśród których znalazły się m.in. pomysły wspierające badania naukowe, wymianę studencką, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i zarządczych czy wsparcie staży podoktorskich. Ich autorami było łącznie 128 osób (85 pracowników i 43 doktorantów oraz studentów).
– Nasi studenci, naukowcy i pracownicy po raz kolejny udowodnili, że ich kreatywność nie zna granic. A my te pomysły i entuzjazm musimy oczywiście teraz wykorzystać. Mieliśmy naprawdę wiele wspaniałych projektów, a ostateczny wybór był ponownie ogromnym wyzwaniem. Wierzę, że zwycięskie inicjatywy pozytywnie wpłyną zarówno na rozwój naszej uczelni, jak i na komfort pracy i nauki – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.
Duże znaczenie na ostateczny wynik konkursu miało prowadzone w ubiegłym tygodniu głosowanie społeczności. Jego wyniki stanowią aż 30 procent oceny, jaką mogą uzyskać projekty. W sumie oddano blisko 10 tys. głosów, to o niemal trzy tysiące więcej niż w poprzedniej edycji. Szczególnie aktywni w tym roku byli nasi studenci.
Ostatecznie zwycięzcami w swoich kategoriach zostały następujące projekty: Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji (badania), Centrum Innowacji Studenckich (kształcenie) oraz sPokójPWr (społeczność).
– Większa liczba oddanych głosów oraz zaangażowanie twórców w przygotowanie i promocje wszystkich projektów to dowód, że zainteresowanie konkursem stale rośnie. Niezwykle mnie to cieszy i z niecierpliwością czekam już na moment, gdy zrealizujemy wybrane inicjatywy. I to nie tylko te zwycięskie, bo zwłaszcza w kategorii społeczność, jest kilka takich, które sporo osób powitałoby z radością na kampusie – dodaje prof. Arkadiusz Wójs.
Laureaci i wyróżnieni
Badania
Najlepszy okazał się projekt Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji, który zakłada stworzenie jednostki podnoszącej poziom doskonałości naukowej uczelni poprzez wykorzystanie metod i narzędzi sztucznej inteligencji w badaniach naukowych.
Wyróżnienie przyznano projektowi WrocTech PostDoc Wsparcie potencjału naukowego Politechniki Wrocławskiej poprzez staże podoktorskie typu postdoc.
Kształcenie
Tu zwyciężył projekt Centrum Innowacji Studenckich, które stanie się częścią tworzonego na ul. Gdańskiej Kampusu Innowacji Studenckich. Pomysł zakłada stworzenie warsztatów, prototypowni i przestrzeni do pracy dla wszystkich aktywnych kół naukowych PWr.
Wyróżnienie otrzymało Centrum Robotyki Procesowej Politechniki Wrocławskiej: crPWr.
Społeczność
W tej kategorii najlepsza okazała się inicjatywa sPokójPWr, która ma zapewnić wszystkim użytkownikom kampusu, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami, większy komfort na naszej uczelni w postaci przestrzeni służących wyciszeniu i zadbaniu o swoje potrzeby. Pomysł zakłada także wykonanie i opatentowanie autorskich kapsuł wyciszenia, zaprojektowanych przez pracowników i studentów PWr.
Z kolei wyróżnienie przyznano projektowi TASK – TArgeted SKills.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »