TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Laureaci i wyróżnieni

Edycja II

Badania


Projekt zwycięski:

  • Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji (CZSI) na Politechnice Wrocławskiej
    Stworzenie centrum zastosowań sztucznej inteligencji, które podniesie poziom doskonałości naukowej uczelni poprzez wykorzystanie metod i narzędzi sztucznej inteligencji w badaniach naukowych.
    Opis projektu

Wyróżnienie:

  • WrocTech PostDoc Wsparcie potencjału naukowego Politechniki Wrocławskiej poprzez staże podoktorskie typu postdok
    Uruchomienie programu grantowego dla stażystów krajowych i zagranicznych ze stopniem doktora, którzy mogliby aktywnie zasilić kadry naukowe Politechniki Wrocławskiej.
    Opis projektu

Kształcenie


Projekt zwycięski:

  • Centrum Innowacji Studenckich (CIS)
    Centrum znajdzie się w pomieszczeniach przewidzianych na Fab-lab, CNC, druk 3D oraz laboratoria w pierwszym etapie projektu Kampusu Innowacji Studenckich (KIS PWr) przy ul. Gdańskiej. Projekt obejmuje stworzenie warsztatów, prototypowni i przestrzeni do pracy dla wszystkich aktywnych kół naukowych PWr.
    Opis projektu

Wyróżnienie:

  • Centrum Robotyki Procesowej Politechniki Wrocławskiej: crPWr
    Stworzenie innowacyjnego na skalę światową Centrum Robotyki Procesowej Politechniki Wrocławskiej, które przez najbliższe dziesięć lat pozostanie wiodącą jednostką naukowo-badawczą mimo dynamicznego rozwoju branży automatyki, robotyzacji i sensoryki.
    Opis projektu

Społeczność


Projekt zwycięski:

  • sPokójPWr
    Zapewnienie wszystkim użytkownikom kampusu PWr, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami, większego komfortu na naszej uczelni w postaci przestrzeni służących wyciszeniu i zadbaniu o swoje potrzeby. Drugim celem projektu jest wykonanie i opatentowanie autorskich kapsuł wyciszenia, zaprojektowanych przez pracowników i studentów PWr.
    Opis projektu

Wyróżnienie:

  • TASK – TArgeted SKills
    Celem projektu jest wsparcie w zakresie doskonalenia umiejętności komunikacyjnych i zarządczych. W jego ramach stworzony zostanie budżet na ogólnouczelniane mikrogranty. Sfinansuje on te aktywności (kursy, szkolenia, warsztaty), których celem będzie poprawa jakości komunikacji i metod zarządzania zespołami Politechniki Wrocławskiej.
    Opis projektu

Edycja I

Rozwój dydaktyki


Projekt zwycięski:

  • Let’s GO - stworzenie interdyscyplinarnego laboratorium wykorzystującego narzędzia biometryczne – okulografy do doskonalenia procesu dydaktycznego na Politechnice (opis projektu)

Wyróżnienia:

  • Centrum Symulacji Systemów Transportowych i Kognitywistyki wykorzystujące techniki immersyjne (opis projektu)
  • Otwarte laboratorium technik wytwarzania, magazynowania oraz energetycznego wykorzystania wodoru (opis projektu)

Nowe technologie


Projekt zwycięski:

  • Interdyscyplinarne, otwarte laboratorium centralne ATOM to projekt, który zwyciężył w obszarze wykorzystującym nowe technologie do rozwoju uczelni. Pomysł zakłada stworzenie centralnego laboratorium, w którym każdy doktorant lub pracownik naukowy będzie mógł wykonywać prace eksperymentalne w zakresie dyscyplin badających zjawiska na poziomie atomowym (opis projektu)

Wyróżnienia:

  • Badanie Miejskiego Mikroklimatu i wrażliwości na efekt Miejskiej Wyspy Ciepła obszaru Kampusu Politechniki Wrocławskiej (opis projektu)
  • Monitoring mikrozanieczyszczeń na Kampusie Politechniki Wrocławskiej (opis projektu)

Społeczna odpowiedzialność uczelni


Projekt zwycięski:

  • Rozwój infrastruktury rowerowej na Politechnice Wrocławskiej - stworzenie nowoczesnego centrum rowerowego z serwisem, szatniami i sanitariatami oraz bezpiecznych i komfortowych dla użytkownika parkingów rowerowych.
    (opis projektu)

Wyróżnienia:

  • Restauracja historycznej sali kinowej DKF „Politechnika” nr 329 w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej (opis projektu)
  • Woda deszczowa jako alternatywne źródło wody do nawadniania terenów zielonych na terenie Kampusu Politechniki Wrocławskiej (opis projektu)
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję