TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 23.10.2022 Kategoria: aktywność studencka
Podczas uroczystej gali w naszej Strefie Kultury Studenckiej poznaliśmy najlepsze tegoroczne projekty kół naukowych i samorządów studenckich uczelni technicznych z całej Polski. Trzy nagrody trafiły do przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej.
W sobotni wieczór na PWr upłynął na Gali Środowiska Studenckiego, połączonej z finałem konkursu Kół Naukowych KoKoN 2022. Wydarzenia te były zwieńczeniem trwającego od czwartku we Wrocławiu zjazdu Forum Uczelni Technicznych.
Najpierw poznaliśmy rozstrzygnięcia w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu KoKoN. Wydarzenie organizowane przez Forum Uczelni Technicznych skierowane jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Jego ideą jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi.
W tym roku w KoKoNie o zwycięstwo rywalizowano w sześciu kategoriach głównych. W dwóch z nich zwyciężyły projekty studentów PWr, a konkretnie Wydziału Architektury, bo to koła reprezentujące W1 okazały się najlepsze i otrzymały statuetki w swoich kategoriach.
Koło Naukowe Historii Architektury ArcHist wyróżniono za zorganizowanie warsztatów architektoniczno-konserwatorskich na Zamku Książ.
Podczas lipcowych zajęć „Zamki i ich cienie” na Zamku Książ w Wałbrzychu nasi studenci inwentaryzowali Salę Krzywą, werandę, piwnice, a także Stary Książ. Pracowali również nad projektem rekonstrukcji werandy oraz zagospodarowania piątej kondygnacji zamku. Wykonywali pomiary tachimetrem i fotoskany oraz skany laserowe, a także rysowali rozwarstwienia chronologiczne zabytkowej tkanki. Te działania zostały nagrodzono KoKoNem w kategorii edukacja. Była to najliczniej obsadzona grupa projektów – jury wybierało zwycięzców spośród 15 kół i organizacji naukowych.
Drugą nagrodę dla Politechniki Wrocławskiej zdobyło koło naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego.
Reprezentantów Wydziału Architektury wyróżniono w kategorii działania społeczne za stworzenie jednostki pomocowej dla uchodźców. We wrześniu przez trzy tygodnie, pod okiem słynnego japońskiego architekta Shigeru Bana, zbudowali prototyp budynku, który może służyć jako tymczasowe schronienie dla uchodźców, ale także – ze względu na swoją modułowość – biuro czy obiekt o innych przeznaczeniu. Powstał on w ramach systemu SNH (z ang. Styrofoam Housing System), który opiera się o prefabrykowane elementy, lekkie i niedrogie w produkcji, które następnie są ze sobą łączone w całość.
O KoKoNy walczyła w sumie rekordowa liczba ośmiu kół naukowych z naszej uczelni.
Oprócz kategorii głównych organizatorzy przyznali też tradycyjnie statuetkę FUT Favorite dla koła naukowego, które otrzymało najwięcej głosów od wszystkich głosujących w konkursie. Otrzymało ją Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej Politechniki Rzeszowskiej za charytatywny projekt "A[u]kcja Trzy Serca.
Podczas gali w Strefie Kultury Studenckiej nagrodzono także najlepsze projekty i inicjatywy uczelnianych samorządów studenckich. Laureatów poznaliśmy w dziewięciu kategoriach. W siedmiu z nich nominowano projekty Samorządu Studenckiego PWr.
Ostatecznie naszej uczelni przypadło w udziale pierwsze miejsce w kategorii Samorząd studencki jako motywator za zorganizowanie we wrześniu w Lewinie Kłodzkim warsztatów 4S Leaders Camp. W trakcie tego czterodniowego wydarzenia zespół doświadczonych trenerów z sekcji szkoleniowej 4S naszego samorządu prowadził szkolenia z zakresu tzw. umiejętności miękkich.
W trakcie wydarzenia wręczono również dwa wyróżnienia specjalne: Autorytetem FUT został Adrian Korzeniowski z Politechniki Łódzkiej, a Przyjacielem FUT wybrano Pawła Domino z Politechniki Krakowskiej.
***
Forum Uczelni Technicznych (FUT) to komisja branżowa dedykowana uczelniom technicznym, która współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Parlamentem Studentów Rzeczpospolitej Polski. Jego misją jest rozwój samorządów w zrzeszonych uczelniach.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »