TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Medycyna 4.0 - technologie dla ratowania życia i zdrowia

Współczesna medycyna nie może się rozwijać bez nowych technologii. Rozwiązania informatyczne, robotyczne, związane z drukiem 3D, nanotechnologiami czy bioinżynierią coraz śmielej są wykorzystywane przez lekarzy. Dzięki temu terapie są lepiej dopasowane do pacjenta a diagnostyka staje się szybsza i dokładniejsza.

Na politechnicznym kanale na Youtube można obejrzeć cykl wideo „Medycyna 4.0”. Pokazujemy w ten sposób współpracę naszych naukowców i lekarzy w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla skuteczniejszych terapii i ratowania życia.

Prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego i dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii opowiadają w ostatnim odcinku naszego cyklu markerach, które mogą pomóc w walce z nowotworami, dzięki rozpoznawaniu konkretnych proteaz w komórkach nowotworowych.

W czwartym ocinku  dr hab. Marta Kopaczyńska z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Tomasz Roleder, kardiolog inwazyjny opowiadają o badaniach nad pierwszym na świecie stentem, który nie tylko będzie przeciwdziałał restenozie (ponownemu zwężeniu tętnicy), ale także procesom zapalnym u pacjentów obarczonych chorobą wieńcową.

W trzecim odcinku dr inż. Łukasz Jeleń oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojnar opowiadają o tym, jak sztuczna inteligencja przydaje się w diagnostyce nowotworowej.

W drugim odcinku dr hab. inż. Magdalena Kasprowicz i dr n. med. Tomasz Szczepański opowiadają o pracy nad optymalną metodą oceny podatności mózgowej człowieka.

W pierwszym odcinku dr inż. Patrycja Szymczyk-Ziółkowska i dr n. med. Grzegorz Pakuła opowiadają o wykorzystywaniu druku 3D (czyli technologii przyrostowych) we współczesnej implantologii.

O tym, jak wygląda współpraca między lekarzami a inżynierami, opowiadają:

  • prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr,
  • prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu,
  • prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego,
  • dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii,
  • płk dr n. med. Wojciech Tański, Komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego,
  • Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję