Trwa II rekrutacja. Sprawdź naszą ofertę

Data: 19.07.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

ciekawosc_pcha_nas_do_przodu.jpg

Za nami pierwszy letni nabór na studia na PWr, ale wciąż jest jeszcze szansa, żeby w październiku rozpocząć naukę na naszej uczelni. W czwartek, 20 lipca, wystartowała druga rekrutacja na te kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca. Rejestrować będzie się można tylko do poniedziałku!

W politechnicznym systemie rekrutacyjnym wolne miejsca są jeszcze na 44 kierunkach studiów, w tym budownictwie, inżynierii materiałowej, elektrotechnice czy mechanice i budowie maszyn.

– Kilka wolnych miejsc mamy także na kierunku lekarskim, który po raz pierwszy znalazł się w naszej ofercie. Analizując rekrutacje prowadzone w poprzednich latach na innych uczelniach, spodziewaliśmy się takiej sytuacji. Kandydaci mogą bowiem rejestrować się na kilka uczelni, a gdy dostaną się na więcej niż jedną wybierają dogodne miejsce do dalszej nauki – mówi Anetta Stypułkowska, kierowniczka Działu Rekrutacji PWr.

Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą także starać się o przyjęcie na kierunki w naszych filiach w Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze.

Pełna lista dostępnych kierunków i liczba wolnych miejsc znajduje się tutaj.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100.jpg

Rejestracja zgłoszeń kandydatów w ramach drugiej rekrutacji potrwa do poniedziałku, 24 lipca. Dzień później ogłosimy wyniki, a osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia będą miały czas do 28 lipca, by dostarczyć niezbędne dokumenty. Tradycyjnie czekamy na nie do godz. 15.00 w budynku C-13 (pok. 0.12).

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowały się 10 922 osoby, a łączna liczba zgłoszeń wyniosła 20 766. Na kandydatów czekało ponad 6,7 tys. miejsc na 59 kierunkach. Największą popularnością cieszyły się kierunek lekarski, matematyka i analiza danych, informatyka stosowana oraz automatyka i robotyka.