TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci PWr rozbili KOKOSowy bank

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci Politechniki Wrocławskiej zdominowali galę wręczenia nagród w ramach Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2018. Podczas organizowanej w Krakowie uroczystości nasze koła naukowe zwyciężyły w trzech z czterech kategorii

Zespół PWR Aerospace został doceniony za projekt „App4Hab”. W jego ramach młodzi konstruktorzy wysłali balon do stratosfery z telefonem komórkowym w roli komputera pokładowego. Jury konkursu wyróżniło ich w kategorii Sky, w której rywalizowały konstrukcje związane z poruszaniem się w powietrzu i kosmosie.

Kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie trafiło do zespołu PWR Racing Team. Nasi studenci wygrali w kategorii Cars, gdzie zgłaszano bolidy, nowatorskie samochody i inne elementy ze świata motoryzacji. Ich bolid wyścigowy RT08, którym podbijali w 2017 roku tory Formuły Student, okazał się bezkonkurencyjny. 

Lekki Motocykl Elektryczny Lem Falcon wygrał za to w kategorii Joker, czyli konstrukcji, których nie obejmowały istniejące konkurencje. Studenci z Koła Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych w 2017 roku zdeklasowali nim rywali podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenege w Barcelonie.

W ostatniej klasyfikacji - Ekologia - najlepszy był projekt Solar Boat z AGH. To łódź napędzana przez energię słoneczną.

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) organizuje do 2014 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizacja wyłania najlepszych konstruktorów spośród polskich studentów do 26. roku życia, którzy podczas gali mają szansę przekonać się, że swoimi pomysłami mogą podbijać świat. Powinni więc opatentować swoje projekty i pomyśleć o ich sprzedaży.

W tym roku z prototypami różnego rodzaju urządzeń mechanicznych wystartowało 20 ekip w czterech kategoriach. Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę 2 tys. zł. O ich przyznaniu decydowało jury pod przewodnictwem prof. Mariusza Giergiela z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję