TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 30.05.2018 Kategoria: aktywność studencka, konferencje/seminaria/wykłady, konkursy/stypendia
Studenci Politechniki Wrocławskiej zdominowali galę wręczenia nagród w ramach Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2018. Podczas organizowanej w Krakowie uroczystości nasze koła naukowe zwyciężyły w trzech z czterech kategorii
Zespół PWR Aerospace został doceniony za projekt „App4Hab”. W jego ramach młodzi konstruktorzy wysłali balon do stratosfery z telefonem komórkowym w roli komputera pokładowego. Jury konkursu wyróżniło ich w kategorii Sky, w której rywalizowały konstrukcje związane z poruszaniem się w powietrzu i kosmosie.
Kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie trafiło do zespołu PWR Racing Team. Nasi studenci wygrali w kategorii Cars, gdzie zgłaszano bolidy, nowatorskie samochody i inne elementy ze świata motoryzacji. Ich bolid wyścigowy RT08, którym podbijali w 2017 roku tory Formuły Student, okazał się bezkonkurencyjny.
Lekki Motocykl Elektryczny Lem Falcon wygrał za to w kategorii Joker, czyli konstrukcji, których nie obejmowały istniejące konkurencje. Studenci z Koła Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych w 2017 roku zdeklasowali nim rywali podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenege w Barcelonie.
W ostatniej klasyfikacji - Ekologia - najlepszy był projekt Solar Boat z AGH. To łódź napędzana przez energię słoneczną.
Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) organizuje do 2014 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizacja wyłania najlepszych konstruktorów spośród polskich studentów do 26. roku życia, którzy podczas gali mają szansę przekonać się, że swoimi pomysłami mogą podbijać świat. Powinni więc opatentować swoje projekty i pomyśleć o ich sprzedaży.
W tym roku z prototypami różnego rodzaju urządzeń mechanicznych wystartowało 20 ekip w czterech kategoriach. Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę 2 tys. zł. O ich przyznaniu decydowało jury pod przewodnictwem prof. Mariusza Giergiela z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »