TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

„Nauka do potęgi” z nominacjami w konkursie Grand Video Awards!

Fotos z serialu

Dwa odcinki politechnicznego miniserialu „Nauka do potęgi” zostały nominowane do finału konkursu Grand Video Awards 2022. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy 13 października. Tymczasem zachęcamy do głosowania na Nagrodę Widzów. Każdy może oddać głos na jedno wideo do 12 października do północy.

Plakat serialuNa nagrody główne mają szanse dwa odcinki naszego serialu: pierwszy „Wyzwania współczesnej architektury” (w kategorii Branded Content) i szósty „A jeśli Ziemia to za mało?” (w kategorii Edukacja, nauka, technika).

Oba wideo mogą także zdobyć Nagrodę Widzów. Głosowanie trwa do 12 października do północy na stronie internetowej konkursu Grand Video Awards. Zachęcamy do głosowania!

Wartościowe wideo w sieci

Grand Video Awards to ogólnopolski konkurs twórców wideo w sieci organizowany przez magazyn Press. Jego ideą jest nagradzanie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promowanie najlepszej twórczości wideo w polskim internecie.

W jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych i dyrektorzy zarządzający uznanych marek. Wyróżniają oni te produkcje, w których wysoka jakość materiału staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.

newsletter

W tym roku 15-osobowe jury nominowało 53 filmy do finału konkursu. Materiały nominowane są w kilku kategoriach: Branded content; Hobby, podróże, sport; Edukacja, nauka, technika; Publicystyka i wideorozmowa; Wideotutorial; Kultura i sztuka; Rozrywka i komedia; Wideoklip i Vertical Video (wideo nakręcone w pionie, np. tiktoki, instastories, relacje na Facebooka itp.).

Na gali 13 października w Warszawie wręczone zostaną także nagrody specjalne: Nagroda Widzów i Nagroda za Kanał Roku (odbierze ją osoba „o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo”).

Architektura przyszłości i badania nie z tej Ziemi

Odcinek naszego serialu „Wyzwania współczesnej architektury” z prof. Janem Bliszczukiem z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego i dr. inż. arch. Jerzym Łątką z Wydziału Architektury został nominowany w kategorii Branded Content. Naukowcy opowiadają w nim o tym, jakie budynki i obiekty infrastruktury będziemy stawiać w przyszłości, pokazując, w jakim kierunku może pójść architektura w kolejnych dziesięcioleciach.

W tej kategorii o nagrody walczą także m.in. materiały z kanału Astrofaza „Helgoland – Tajemnica elektronów wyjaśniona”, „Różne światy. Jeden cel. Poznajcie historię KTS Weszło!” Weszło TV czy „Mój kryzys twórczy” Kasi Gandor. Pełna lista nominowanych tutaj.

Natomiast odcinek „A jeśli Ziemia to za mało?” nominowano w kategorii „Edukacja, nauka, technika”. Jego bohaterami są prof. Jan Dziuban z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów i dr inż. Katarzyna Łuszczek z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. W materiale tłumaczą m.in., dlaczego wysyłamy w kosmos laboratoria wielkości termosu i przewidują, czy w przyszłości będziemy wydobywać miedź i inne surowce z planetoid.

W tej samej kategorii nominowano również wideo m.in. Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”, Piotrka Koska z „Astrofazy” czy wspomnianej już Kasi Gandor. Szczegółowa lista tutaj.

O serialu

„Nauka do potęgi” to sześcioodcinkowy miniserial Politechniki Wrocławskiej – zrealizowany przez wrocławskie studio Camera Nera. Swoją premierę miał w listopadzie 2021 r. na kanale Youtube naszej uczelni i na jej profilu facebookowym.

Widzów zaprosiliśmy do laboratoriów naszych badaczy i warsztatów inżynierów, by pokazać, czym się zajmują i jak wygląda ich praca. Naszymi bohaterami zostało dwunastu naukowców z PWr, m.in. prof. Jan Biliszczuk, projektant wrocławskiego Mostu Rędzińskiego, prof. Jan Dziuban, pomysłodawca Polskiej Misji na Marsa czy dr inż. Joanna Bauer, której zespół dostał europejską nagrodę dla innowatorów za badania nad terapią nowotworów piersi. Wszystkich bohaterów opisaliśmy tutaj.

Serial spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów i zyskał także główną nagrodę za najlepszą kampanię wideo online w konkursie Genius Universitatis organizowanym przez Fundację Perspektywy oraz nominację w branżowym konkursie Golden Arrow organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Wszystkie odcinki serialu w jednym miejscu na stronie poświęconej serialowi.

lucy 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję