TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademickie Liceum PWr wysoko w rankingu EWD

Data: 08.12.2020 Kategoria: aktualności ogólne, wybory2024

Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr zajęło drugie miejsce we Wrocławiu w najnowszym rankingu EWD opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szczególnie dobrze nasza szkoła wypadła w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych.

Budynek C-13, siedziba ALO PWrWskaźnik EWD, czyli Edukacyjnej Wartości Dodanej, jest jedną z miar oceny jakości pracy szkoły. Wyznacza się go porównując wyniki, z którymi uczniowie rozpoczęli w nich naukę (na podstawie testów gimnazjalnych i testów ósmoklasisty) oraz z jakimi zakończyli edukację (wyniki matury).

Opublikowany raport został oparty o wyniki matur z lat 2018–2020. Punkty przyznawane były według czterech obszarów nauczania – humanistyczny (obejmuje język polski, historię i wiedzę o społeczeństwie), język polski, matematyczno-przyrodniczy (obejmuje matematykę, informatykę, fizykę, chemię, biologię i geografię) i matematyka.

Pierwsze miejsce w rankingu z wynikiem zajęło XIV LO przy al. Brücknera, nasza szkoła uplasowała się na miejscu drugim, a trzecią lokatę zajęło VII LO przy ul. Kruczej. Trzeba jednak podkreślić, że pod względem wskaźników matematyczno-przyrodniczego i matematyki Akademickie Liceum PWr zajęło pierwszą pozycję.

Wskaźniki można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

– To znakomity wynik, który pokazuje, że szkoła znakomicie radzi sobie ze wsparciem rozwoju uczniów. W tym roku nasi licealiści pisali maturę po raz trzeci, dlatego raport pozwala nam niejako całościowo spojrzeć na cały proces kształcenia – mówi Anita Skrzyniarz, dyrektor ALO PWr. – Warto również zwrócić uwagę na fakt, że egzamin maturalny zdawali uczniowie, którzy wcześniej chodzili także do naszego gimnazjum, a to pokazuje ich progres. Oczywiście zależy nam na lepszych wynikach w przyszłości, także z przedmiotów humanistycznych i języka polskiego, ale na efekty naszej pracy trzeba będzie jeszcze poczekać – dodaje.

Działające od sześciu lat Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej od samego początku cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych wrocławian, lecz także młodzieży z całego regionu.

W tegorocznym Rankingu Liceów i Techników 2020 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy nasza szkoła została sklasyfikowana na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku, otrzymując jednocześnie honorowy tytuł „Złotej Szkoły 2020”.

Nauka w liceum jest bezpłatna, a nabór prowadzony jest na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji.

Ministerialne stypendia dla naszych uczniów

To nie jedyne sukcesy, którymi w ostatnim czasie może się pochwalić nasza szkoła. Minister Edukacji Narodowej przyznał czterem uczniom stypendia za wybitne osiągniecia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Laureatami zostali Jakub Rudzik (klasa II), Łukasz Orski (klasa III), Maksymilian Skica (klasa II) oraz Krzysztof Nowak, który w październiku rozpoczął już studia na Politechnice Wrocławskiej.

Łukasz OrskiJakub Rudzik jest finalistą Olimpiady Matematycznej, Maksymilian Skica finalistą Olimpiad Przedsiębiorczości i Statystycznej, a dodatkowo medalistą sportowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, trzecie miejsce w konkurencji dwójka bez sternika juniorów młodszych), a Łukasz Orski został finalistą Olimpiady Matematycznej (z wyróżnieniem I stopnia), Fizycznej, Informatycznej, Lingwistyki Matematycznej, a we wrześniu zdobył także złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. Z kolei Krzysztof Nowak był laureatem Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. B. Koronkiewicz.

– Szkoła stara się wspierać uczniów, organizując zajęcia dodatkowe na poziomie olimpijskim, a nauczyciele prowadzą zajęcia dostosowane do potrzeb edukacyjnych zdolnych uczniów, wykraczając poza obowiązkowe zagadnienia. Tworzone są także „olimpijskie” grupy uczniów o podobnych potrzebach edukacyjnych – wyjaśnia Anita Skrzyniarz.

Co ciekawe uczniowie ALO PWr z powodzeniem startują także w olimpiadach humanistycznych. W roku szkolnym 2019/2020 Izabela Koszykowska i Michał Kucharski zostali finalistami Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a Kacper Kowalski został finalistą Olimpiady Historycznej.

newsletter-promo.png

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję