TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

„Twarze Agaty” - pokaz filmu i debata

Data: 08.11.2024
Miejsce wydarzenia: bud. A-1, sala 329

Agata di Masternak to jedna z nielicznych artystek wykorzystujących w swojej sztuce dynamiczne procesy multichromowe.  W piątek, 8 listopada, zapraszamy na pokaz filmu o artystce „Twarze Agaty” oraz dyskusję o znaczeniu profilaktyki, sprawnej diagnostyki i profesjonalnej terapii. Początek o godz. 18 w sali 329 w budynku A-1.

Do udziału w dyskusji po filmie zaprosiliśmy uznane autorytety ze środowiska medycznego i naukowego, pacjentów-przedstawicieli fundacji, będących głosem innych pacjentów.

W debacie wezmą udział:

  • prof. Bożena Cybulska (Wydział Medyczny PWr),
  • Wojciech Miszewski (Fundacja Rolki Regge Rajd),
  • Szymon Bubiłek (Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma)
  • dr Anna Jakieła (4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu),
  • dr inż. Nina Hutnik (Wydział Chemiczny, amazonka),
  • prof. Elżbieta Wojaczyńska (Wydział Chemiczny),
  • Jaga Hupało (pracownia Born to Create),
  • Paulina Kalman (Studenckie Onko Forum).

Spotkanie poprowadzi Justyna Janus-Konarska współprowadząca programu „Słownik polsko@polski” w TVP Polonia.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Malarka, rzeźbiarka, artystka multimedialna

Agata di Masternak to absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Central Saint Martins College w Londynie. Swoje prace wystawiała m.in. w Zabludowicz Collection, TriBeCa New York Gallery, Burgh House and Hampstead. Jej twórczość była omawiana w magazynach ArtPlugged, Boomer, Al-Thiba. 

Od 20 lat walczy ze śmiertelną chorobą, a siłę do walki daje jej obcowanie ze stworzona przez siebie taką forma wyrazu. Miała zaledwie 16 lat, kiedy dowiedziała się, że w ciągu najdalej dwóch lat umrze. Przyczyną śmierci miał być naczyniako-tętniak, guz, który umiejscowił się w okolicach policzka i szczęki. Od czasu diagnozy minęło ponad dwadzieścia lat. Agata żyje, ale przeszła dziesiątki operacji w obrębie twarzy i wiele razy doświadczyła bliskości śmierci. Jej historię dokumentuje film nagrodzony na wielu festiwalach film „Twarze Agaty” w reżyserii Małgorzaty Kozery. 

Od 7 do 12 listopada w holu gmachu głównego można oglądać jej wystawę „Histology of the soul” („Histologia duszy”)

plakat wystawy

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję